Влада десятка держав і різні спецслужби могли роками стежити за сотнями правозахисників, журналістів і політиків за допомогою шпигунської програми Pegasus, розробленою ізраїльською фірмою NSO Group. Це показали результати журналістського розслідування, передає DW.
У розпорядженні журналістів 17-ти редакцій, в числі яких The Washington Post, The Guardian, Haaretz і Die Zeit, виявився список з 50-ти тисяч телефонних номерів, які могли зламати для стеження з декількох десятків країн. Також перелік отримали правозахисні організації Amnesty International та Forbidden Stories.
Pegasus використовували для злому телефонів журналістів і активістів по всьому світу.
За даними The Guardian, зокрема, шпигунську програму застосовував уряд Угорщини під керівництвом прем’єр-міністра Віктора Орбана, щоб стежити за критиками. Журналісти припускають, що використання Pegasus проти преси авторизовувався і в уряді Азербайджану, Казахстану, Індії, Ізраїлю, Бахрейну та Мексики, а також Марокко, Руанди, Саудівської Аравії і ОАЕ.
Як повідомляють розслідувачі, найстаріші записи в списку датовані 2016 роком, при цьому ідентифіковані власники 1 тисячі номерів з більш ніж півсотні країн. В Amnesty International з’ясували, що мінімум 23 телефони журналістів були зламані за допомогою Pegasus і ще на 14-ти збереглися ознаки спроби злому.
Зокрема, в Угорщині шпигунська програма стежила за телефонами двох журналістів видання Direkt36, а в Азербайджані в числі можливих об’єктів спостереження називають 48 співробітників ЗМІ. Крім того, цілями злому були представники CNN, Associated Press, Voice of America, New York Times, Wall Street Journal, Bloomberg і Financial Times.
Будь першим хто прокоментує