Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Запорізька АЕС повністю зупинена

Шостий і останній працюючий енергоблок Запорізької атомної електростанції відключили від енергомережі, повідомляє «Енергоатом».

Фактично це означає, що Запорізьку АЕС повністю зупинили. Зараз йде підготовка до розхолодження шостого енергоблоку та переведення станції у холодний стан.

«Останні три доби 6-й енергоблок працював в режимі острова, заживлюючи лише власні потреби ЗАЕС на критично низькому рівні потужності (від 114 до 140 МВт), оскільки через російські обстріли були пошкоджені всі лінії зв‘язку Запорізької АЕС з енергосистемою України», – йдеться у заяві «Енергоатому».

Холодний зупин – найбільш безпечний стан АЕС. Якщо лінії зв‘язку з енергосистемою пошкодять знову, то живлення власних потреб ЗАЕС відбуватиметься від дизель-генераторів, термін роботи яких обмежений технологічним ресурсом і обсягами наявного дизельного пального. 

Для того, щоб відремонтувати станцію, треба зупинити російські обстріли та створити навколо неї демілітаризовану зону [тобто, зону, де немає військ та їхніх укріплень].

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: