Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

В Україні починають впроваджувати нові правила правопису

На ресурсах Міносвіти опублікують підсумковий текст нової редакції «Українського правопису», після чого стартує його впровадження в суспільне життя. Про це повідомила прес-служба міністерства.

«З цього моменту (3 червня – ред.) рекомендовано застосовувати норми і правила нової редакції Правописної у всіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мови. Одночасно розробляється план імплементації нової редакції «Українського правопису». Цим документом будуть передбачені терміни та етапи впровадження змін в освітній процес», – інформує міністерство.

Громадське обговорення нових правил правопису проходило в серпні-вересні 2018 року. За цей час надійшло більше 3 000 пропозицій від наукових та освітніх установ, органів влади та окремих громадян.

Серед нововведень в правописі – різні варіанти написання слів з літерою ф: «ана́фема» і «ана́тема», «дифіра́мб» і «дитира́мб», «ефі́р» і «ете́р», «ка́федра» і «кате́дра», «логари́фм» і «логари́тм», «міф», «міфоло́гія» і «міт», «мітоло́гія», «Агата́нгел» і «Агафа́нгел», «Афі́ни» і «Ате́ни», «Борисфе́н» і «Бористе́н», «Демосфе́н» і «Демосте́н», «Ма́рфа» і «Ма́рта», «Фесса́лія» і «Тесса́лія».

Більш докладно про нові правила правопису можна прочитати тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: