Press "Enter" to skip to content

Україна вперше за 20 років поновить дослідження Світового океану на власному судні

Україна вперше за 20 років почне досліджувати Світовий океан та Антарктиду на власному науковому судні, повідомили у Міністерстві освіти та науки.

Відповідне рішення про придбання судня 20 листопада ухвалив Кабмін. Угоду про придбання судна мають укласти до кінця 2019 року, а 2020-го відбудеться його перший вихід в океан під українським прапором. На придбання судна виділили до 252 мільйонів гривень.

З кінця ХХ століття Україна не має суден необхідного класу, які дозволили б вести дослідження у Світовому океані та надавати підтримку антарктичним дослідженням на станції «Академік Вернадський».

«Власне сьогодні майже 20 років з часу останнього самостійного наукового рейсу України в Південному океані (2000-2001 роки). Для обслуговування нашої станції ми щороку фрахтуємо іноземні судна, а морські дослідження тривалий час взагалі не вели, лише торік почали дещо робити з борту риболовних суден, які, звісно ж, не є повноцінними «плавучими лабораторіями»», – розповів голова Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Be First to Comment

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: