Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

У НБУ пояснили, як перевести гроші на карту і не порушити закон про фінмоніторинг

З 28 квітня 2020 року в Україні починають діяти нові вимоги до здійснення платежів відповідно до закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення». На своєму сайті Нацбанк надав роз’яснення щодо того, як правильно здійснювати платежі.

Прес-служба НБУ відзначає, що нововведення не торкнуться більшості звичайних операцій з переказу грошей – проблем з дистанційною оплатою комунальних платежів, послуг, податків і переказів з картки на картку (в тому числі і сум, які більше 5 тисяч гривень) не повинно виникати.

У разі, якщо необхідно перевести на карту готівку, такий платіж необхідно здійснювати з паспортом через пристрої, які можуть здійснити верифікацію платника. Без верифікації за допомогою пунктів самообслуговування можна перевести не більше 5 тисяч гривень.

У разі, якщо громадянин хоче перевести в банку готівку в сумі, що перевищує 5 тисяч гривень, він не повинен підтверджувати походження цих грошей. Таке підтвердження необхідно для сум понад 400 тисяч гривень. Також не є об’єктом фінансового моніторингу звичайні зарахування на картки клієнтів.

У разі переведення грошей через міжнародну систему переказів також необхідна верифікація. Клієнт повинен мати при собі паспорт і пояснити в реквізитах, що це за платіж (наприклад, допомога родичам).

Раніше ми публікували Аналіз Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинних шляхом…».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: