Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Нововведення-2020. Що змінюється в Україні в новому році?

З настанням 2020 року в Україні набуває чинності ряд нововведень, які впливають на повсякденне життя населення.

Прожитковий мінімум і зарплата

З нового року прожитковий мінімум збільшується на 162 грн. і складе 2102 грн. У липні прожитковий мінімум зросте до 2197 грн., В грудні – до 2270 грн. Мінімальна зарплата в 2020 році буде становити 4 723 грн.

Прив’язку прожиткового мінімуму до зарплат, штрафів та інших виплат скасували в грудні 2019 року.

Перерахунок пенсій

Бюджетом на новий рік передбачений автоматичний перерахунок пенсій, він повинен відбутися з 1 березня. При перерахунку враховуються стаж, рівень зарплати людини до виходу на пенсію, показник середньої зарплати по країні. До перерахунку розмір мінімальної пенсії складе 1638 гривень.

Зростання податків для ФОП

Цього року ФОП першої групи будуть платити 1249,26 грн. в місяць, з яких 1039,06 грн. – ЄСВ, 210,2 грн. – єдиний податок. Для другої групи виплати складуть 1983,66 грн. (1039,06 грн. ЄСВ і 944,6 грн. єдиний податок). Єдиний податок для ФОП третьої групи буде залежати від розміру доходу та обраної системи платежів: 3% доходу для тих, хто платить ПДВ; 5% доходу для тих, хто не платить ПДВ.

Нові рахунки для податків

З нового року змінюються реквізити рахунків для зарахування податків, зборів та інших доходів бюджету. Дані про реквізити бюджетних рахунків, які будуть введені в дію з сьогоднішнього дня, розмістять на сайті Офісу великих платників податків ДПС у розділі «Бюджетні рахунки».

Монетизація субсидій

Тепер українці можуть в будь-який час подавати заяви про перехід на готівкову грошову форму виплат на послуги ЖКГ. До 2020 року діяло обмеження, що не дозволяло українцям звертатися за монетизацією після 15 жовтня (на опалювальний період) і 15 травня (на літньо-осінній період).

Ціни на газ

Відповідно до домовленостей між Україною і МВФ, з 1 січня українці повинні платити ринкову ціну за газ. Щоб захистити населення від надмірних коливань, Кабмін ввів «страхову ціну», фіксуючу вартість блакитного палива на певному рівні.

Українці можуть вибрати один з двох варіантів: платити за гарантованою ціною, що діє до кінця кварталу, або за ринковими цінами. За замовчуванням буде діяти гарантована ціна, але при бажанні можна перейти на оплату за цінами ринку.

«Страхова ціна» складе 6961 гривень за тисячу кубометрів з урахуванням ПДВ. Кінцева вартість буде залежати від тарифів на транспортування і може скласти близько 8000 гривень.

Нерухомість і збори за неї

Для готелів і хостелів піднімається туристичний збір. За одного внутрішнього туриста доведеться платити 23,62 грн./ніч, за іноземного – 236,15 грн./ніч.

Податок на нерухомість через зростання мінімальної зарплати піднімається до 70,85 грн. за квадратний метр. При цьому граничний розмір податку за квадратний метр не повинен перевищувати 1,5% мінімальної зарплати.

Штрафи для «евробляхерів»

З 1 січня повинні були вступити в силу штрафи для власників авто на єврономерах, але в грудні владі і «евробляхерам» вдалося прийти до компромісу. На засіданні Кабміну 14 січня розглянуть два законопроекти про спрощення розмитнення і відтермінування введення штрафів на півроку.

Після розгляду в Кабміні законопроекти передадуть до Верховної Ради. У парламенту буде місяць на прийняття конкретного рішення. Поліція пообіцяла не штрафувати «евробляхерів» до прийняття нових законів.

Виробництво спирту

З цього року держава втрачає монополію на виробництво спирту. Така норма міститься в законі, який 11 грудня був підписаний президентом. Ліцензію на виробництво спирту може отримати суб’єкт господарювання будь-якої форми.

Закон передбачає легалізацію експорту та заходи щодо захисту вітчизняного виробника. Так, до 1 січня 2022 року імпорт спирту буде дозволений тільки для уповноважених Кабміном держпідприємств.

Ринок землі

У 2020 році повинен почати роботу ринок землі. Як саме це відбуватиметься і на яких умовах, до сих пір точно невідомо. Попередньо обіцяють, що землю продаватимуть тільки українцям і українським компаніям, а питання про допуск іноземців буде вирішуватися на всеукраїнському референдумі.

Продовження медреформи

До 2020 року українці зверталися до сімейних лікарів, гроші яким держава виплачувала в залежності від кількості пацієнтів. З квітня 2020 року принцип «гроші ходять за пацієнтом» поширять на медустанови, які надають спеціалізовану допомогу (діагностика, прийом пологів, операції і т. д.).

Перепис населення

На цей рік запланований перший за 19 років перепис населення, це повинно пройти в листопаді-грудні. Результати перепису будуть використовуватися при реалізації програми «Держава в смартфоні» і при розрахунку бюджетних показників.

Виборчий кодекс

У 2020 році починає діяти Виборчий кодекс, який передбачає пропорційну систему виборів з відкритими списками. Тепер виборці голосуватимуть не тільки за партію, а й за конкретного кандидата в її списку.

Кодекс гарантує, що при проходженні 5% бар’єру перші дев’ять кандидатів із партійного списку потрапляють в Раду. Від партій потрібне дотримання гендерного балансу, в кожній п’ятірці кандидатів має бути не менше двох осіб кожної статі.

Загальнодержавні вибори, президентські і парламентські, можуть проводитися одночасно з місцевим референдумом або місцевими виборами (позачерговими, повторними, проміжними, додатковими).

Скасування депутатської недоторканності

У 80-й статті Конституції більше немає згадок про те, що нардепам гарантується недоторканність, і що вони не можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності без дозволу Ради. З іншого боку, депутати тепер не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання, за винятком образи і наклепу.

Клопотання про дозвіл на затримання та арешт більше не потрібно узгоджувати з генпрокурором. Досудовим розслідуванням кримінальних проваджень проти депутатів зможуть займатися тільки НАБУ і центральний апарат ДБР.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: