Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Cекретний диплом Уляни Супрун

Після того, як віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироід (партія “Самопоміч”) оприлюднила документ про освіту в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун і свідоцтво про його визнання в Україні, “Страна” вирішила розібратися, що означає цей документ.

Згідно зі свідченням про визнання в Україні іноземного документа про освіту №-1672-16, виданого Міністерством освіти і науки 22 липня 2016 року, Уляна Супрун закінчила Університет штату Мічиган і є доктором медицини. Але нехай цей статус не вводить в оману читачів – це відповідає тільки другому рівню вищої освіти в Україні – ступеня “спеціаліст”.

Після закінчення перших чотирьох років навчання у вузі і отримання ступеня “бакалавр” є вибір – яку ступінь вищої освіти освоювати далі – ступінь “спеціаліст” або ступінь “магістр”, яка в подальшому дасть право вступити до аспірантури.

До приєднання до Болонської конвенції наші ВНЗ готували випускників тільки категорії “спеціаліст”. На Заході ж такої міри немає взагалі і після бакалаврату можна поступити тільки в магістратуру.

“Ступінь по документу про освіту “Доктор медицини” визначена еквівалентом відповідно до системи освіти України: ступінь вищої освіти – фахівець. Даний документ дає право на території України на працевлаштування та продовження навчання відповідно до чинного законодавства”, – сказано в свідоцтві за підписом заступник міністра освіти Інни Совсун.

Фото: facebook.com

На урядовому сайті сказано, що в 1985 році Уляна Супрун закінчила Університет Вейна (США) і отримала ступінь бакалавра. Потім вона п’ять років навчалася в Університеті штату Мічиган, в Коледжі медицини людини – отримала ступінь доктора медичних наук. У 1994-1995 роках навчалася в аспірантурі мамографії і томографії радіології в лікарні Генрі Форда в місті Детройт штату Мічиган (США).

Університет штату Мічиган, який закінчила Супрун, входить в топ-10 найдорожчих і найкращих медичних навчальних закладів США. Диплом цього вузу котирується в усьому світі.

В американській та українській системах освіти за медичними спеціальностями є істотна різниця. Після закінчення вищих медичних навчальних закладів в Україні з отриманням диплома “фахівця” випускникам присвоюється спеціальність “лікар”. Після цього у випускника є кілька варіантів продовження освіти – йти в інтернатуру і отримувати певну спеціальність лікаря з правом практикувати в клініці, йти в аспірантуру і займатися медичною наукою і написати кандидатську дисертацію. Також можна поєднати і те і інше в ординатурі.

За кордоном дипломи українських лікарів повинні пройти процедуру нострифікації та зазвичай прирівнюються до ступеня MBBS (Medicine Bachelor, Bachelor of Surgery) або ж до Dipl.Med. Якщо ж закінчена інтернатура або будь-яке інше PG (Post-Graduate) напрямок – то вже до MSc (Magister of Science). Приставку MD і префікс Dr. можна використовувати навіть з MBBS.

Тому Уляна Супрун може писати своє ім’я як Dr. Jurkiv, MD (дівоче прізвище Супрун – Юрків, – прим.ред.). Але ось персонально практикувати в клініці вона не зможе ні в США, ні в Україні. Щоб мати таке право в Штатах, слід отримати кваліфікацію “Attending Physician” – тобто, закінчити інститут і ординатуру та отримати диплом на лікарську практику в лікарні.

Цікаво, що в біографії Супрун сказано, що після закінчення Університету штату Мічиган вона 4 роки працювала “доктором-резидентом”. Це означає, що вона була не доктором, а студентом медицини. Тобто, ще не пройшла всі ступені навчання, щоб стати повноцінним лікарем. У США в середньому резидентура триває від 3 до 5 років. За цей час студент медицини становить схеми лікування, ставить діагнози, вчиться проводити різні медичні маніпуляції, проте, робить це під наглядом професора медицини, справжнього лікаря.

Далі Супрун стала старшим ординатором – тобто студентом, що знаходиться на останньому році ординатури. Це також ще не закінчена освіту. Передостання графа в її офіційній біографії щодо освіти – це курси по проведенню рентгенологічної діагностики. Нагадаємо, що з цього приводу обурювався і відомий кардіохірург Борис Тодуров: “Ми що, тубільці, що нам надсилають фахівця з секретним дипломом з-за кордону, яка закінчила якісь курси лаборантів?”.

А ось остання графа в переліку освітніх досягнень Супрун – це навчання в аспірантурі. По-нашому, захистивши дисертацію, вона повинна була б отримати вчений ступінь кандидата медичних наук. Але закінчила чи аспірантуру Супрун, – невідомо. Цього диплома в публічному доступі немає.

Цікаво й те, що в професійному досвіді Супрун сказано, що вона вела приватну практику в діагностичній клініці жіночого здоров’я, але без статусу АР як лікар вона цього робити не могла. Але цілком могла бути лаборантом або медсестрою. Подальший трудовий шлях Супрун – це адміністративні посади в різних клініках.

З 2008 року по 2013, коли вона з’явилася в Україні під час євромайдану, в офіційній біографії – пробіл. Сама Супрун раніше розповідала журналістам, що ці п’ять років вона просто подорожувала по світу.

Мусій: я вигнав Супрун з медичної служби Майдану (відео)

Добкін: головна проблема не в паспорті Супрун, а в тому, що у неї немає медосвіти (відео)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: