В ході спостереження за 84 тисячами осіб, які перенесли COVID-19, вчені відзначили порушення роботи пам’яті і погіршення інтелектуальних здібностей. Про це повідомляють в medRxiv.
«Наше дослідження в черговий раз продемонструвало, що у коронавірусной інфекції є довгострокові наслідки. Британці, які перехворіли COVID-19, справлялися з когнітивними тестами значно гірше, ніж їх не хворілі однолітки. Причому рівень цих відмінностей був безпосередньо пов’язаний з тяжкістю перенесеної хвороби», – повідомили вчені.
При попаданні в організм коронавіруса буквально у всіх пацієнтів спостерігалася втрата нюху і погіршення здатності розпізнавати смак їжі.
«Причина цього може критися в тому, що нюхові рецептори в слизовій оболонці носа вірус використовує в якості своєрідних «воріт». Через них він може потрапити в мозок людини і поширитися по нервовій системі. Тому вчені, які побоюються, що довгострокові наслідки COVID-19 можуть торкнутися тканини мозку, детально досліджують цей процес», – йдеться в повідомленні.
Британські нейрофізіологи і медики в ході дослідження виявили, що через коронавірусну інфекцію в мозку людини можуть відбуватися довгострокові порушення.
Такі висновки вчені зробили, дослідивши зміни в гостроті пам’яті і розумових здібностях у 84 тисяч британців, які перехворіли COVID-19 у важкій або легкої формах.
«Виявилося, що британці, які перенесли важкі форми коронавіруснї інфекції, поступалися за цими показниками приблизно 65% інших жителів країни. У інших категорій хворих інтелектуальні здібності впали в дещо меншому ступеню. Як пояснюють дослідники, результати тесту еквівалентні тому, якби ці хворі постаріли приблизно на 10 років», – відзначили дослідники.
При цьому хвороба вплинула на здатність розуміти текст і зміст слів, однак не зробила майже ніякої дії на сприйняття емоцій, здатність запам’ятовувати числа і на просторову пам’ять.
Будь першим хто прокоментує