Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Закриття шкіл і дорога комуналка: озвучені умови отримання кредиту МВФ для України

Для отримання траншів від МВФ Кабінет міністрів України затвердив проект меморандуму, в якому містяться зобов’язання, які Україна бере на себе. Повну версію документа отримало видання «Страна».

У новому меморандумі містяться конкретні плани по окремих блоках – фіскального, фінансового, енергосектору, приватизації та антикорупційної політики.

Оподаткування

У зв’язку з коронавірусом на даному етапі фіскальна політика буде спрямована на вирішення питань, пов’язаних з COVID-19, проте після будуть вжиті заходи щодо забезпечення бюджетної стійкості.

«Ми будемо поступово посилювати податково-бюджетну політику», – йдеться в документі.

Влада планує працювати з МВФ щодо реформування податкової системи. Обіцяють розширення бази оподаткування та скорочення можливостей для ухилення від сплати податків.

Пенсії

Продовжиться пенсійна реформа, розпочата в 2017 році.

«Українська влада обіцяє не вводити нові спеціальні пенсії чи пільги, не вносити в законодавство змін, які приведуть до зниження фактичного пенсійного віку», – йдеться в повідомленні.

За підтримки МВФ планується також об’єднати всі соціальні програми в одну базу, прив’язавши виплати до мінімального доходу.

Медицина

«Реформа Супрун» буде продовжена. У Меморандумі зазначено, що в 2020 році буде впроваджено новий спосіб «фінансування на вторинну і спеціалізовану допомогу».

Передбачено введення «співоплати для пацієнтів». Таким чином, медустанови зможуть вводити доплати для пацієнтів в залежності від попиту на послуги.

Держзакупівлі ліків залишаться під контролем міжнародних організацій, проте з цього року контроль також буде здійснюватися через нове держпідприємство «Медичні закупівлі України» і ProZorro.

Навчання

Реформа освіти має на увазі оптимізацію шкільної мережі. Це означає, що частина шкіл буде закрита, а педагогічний персонал – звільнений.

Суди

Спеціальна «незалежна» комісія буде оцінювати вищі судові органи на предмет чесності. Ця комісія проведе разову перевірку існуючих членів Вищої ради юстиції.

НАБУ дозволять прослушку

Будуть посилені слідчі повноваження НАБУ, включаючи таємні операції, перехоплення повідомлень, доступ до комп’ютерних систем і затримання без інших правоохоронних органів.

Також в документі йдеться про підтримку незалежності НАБУ, в тому числі шляхом обмеження підстав для звільнення керівника.

Ціни на газ

З 1 липня буде припинено дію постанови про обов’язкове надання спеціальних послуг на поставку газу домогосподарствам (для населення). Спеціальні зобов’язання будуть діяти до травня 2021 в частині поставок комунальним підприємствам.

Це означає, що з липня населення платитиме за газ за тарифами для промислових підприємств.

Тарифи на опалення

«Ми забезпечимо, щоб до кінця серпня 2020 року всі тарифи на опалення, які регулює як НКРЕ так і місцеві органи влади, відбивали всі витрат на газ і інші витрати (включаючи капітальне вкладення)», – йдеться в документі.

Тарифи на опалення будуть переглядатися не рідше одного разу на рік у відповідності зі змінами витрат на газ.

Борги за комуналку

Будуть розроблені інструменти для стягнення боргів за централізоване теплопостачання, в тому числі за допомогою більш високих штрафів і жорсткостей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: