Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту
Illegal logging in Parang Mountains, Romania

Заборона на експорт деревини з України визнана незаконною – Єврокомісія

Європейський союз очікує, що Україна скасує прийнятий в 2015 році закон про заборону на експорт необробленої деревини. Про це йдеться на сайті Єврокомісії.

Напередодні було оприлюднено рішення арбітражу з ЄС по лісу-кругляку. Як повідомив торговий представник України Тарас Качка, Україна має право обмежувати експорт лісу за певних обставин, але в той же час повинна відкоригувати свою заборону від 2015 року.

У Єврокомісії чекають, що Україна скасує заборону.

«Остаточне рішення комісії по врегулюванню суперечок, створеної відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, встановило, що українська заборона на експорт всієї необробленої деревини несумісний з Угодою про асоціацію. Отже, очікується, що Україна скасує заборону на експорт деревини якомога швидше. Цей висновок завершує першу в історії торговельну суперечку ЄС в рамках двосторонньої угоди», – повідомляє сайт Єврокомісії.

В Єврокомісії уточнюють, що ЄС підтримує Україну різними проектами в галузі охорони навколишнього середовища, однак українська заборона на експорт «не відповідає цій меті».

«Рішення означає, що Україна повинна негайно зняти заборону на експорт всієї необробленої деревини, введену в 2015 році», – повідомили в Єврокомісії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: