Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту
Фото з мережі.

Виплати зростуть. Як буде змінюватися перерахування пенсій

Фото з мережі.

Пенсії в Україні наступного року зростуть приблизно на 20%, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева. Перерахують пенсії у березні наступного року відповідно до показників 2018 року. 

Скільки на пенсії

Пенсію розрахували за формулою, в якій врахують 50% зростання рівня інфляції та 50% зростання середніх зарплат за минулий рік. Окрім цього, з 1 січня на чверть зростуть пенсії військовослужбовців. Це передбачено відповідною постановою уряду.

З 2021 року індексація пенсій буде відбуватися автоматично

Рева повідомив, що з бюджету на пенсії передбачено 166 млрд. З них 139 млрд грн призначено для виплат цивільним особам і 27 млрд – віськовим. 16% усього сегменту коштів відведено для виплат військовим, а 83% – цивільним.

Пенсійну реформу почали впроваджувати приблизно рік тому. З того часу пенсії зростали для різних категорій пенсіонерів. Востаннє мінімальні пенсії підвищували в липні цього року.

Особливості нарахування виплат після реформи

З цього року 60-річним надане право на пенсію за віком, якщо вони мають 25 років страхового стажу. У 63 роки можуть виходити на пенсію ті, хто мають 15 років страхового стажу на 1 січня 2018 року.

У 75 років на пенсію можуть вийти особи, які з 1 січня 2015 року матимуть від 15 до 16 років страховго стажу. Особам, які не мають страхового стажу 15 років, призначатимуть державно-соціальну допомогу. Але з умовою, що їм виповниться 65 років.

Мінімальний страховий стаж, необхідний для пенсії, буде збільшуватися на 1 рік протягом 10 років. Доки не складе 35 років у 2028 році. Індексація пенсії у наступні два роки буде здійснюватися за рішенням парламенту, а з 2021 відбуватиметься автоматично. З наступного року мають впровадити накопичувальну ситему пенсій.

Зміни не стосуватимуться тих, кому на 1 січня 2019 року залишилося 10 років до пенсії. З наступного року для призначення пенсії будуть використовувати середній рівень зарплати за останні три роки.

З 1 січня на чверть зростуть пенсії військовослужбовців

Підвищення пенсій все ще залишається на розгляді влади, заявив голова інституту соціальної ринкової економіки Людвіга Ерхарда Олег Лиховид. Накопичувальна система пенсій мала б запрацювати з наступного року. Поки законодавство для цього не ухвалили. Наразі існує дві концепції. Одна з них передбачає створення державного фонду, інша – накопичення через недержавні фонди.

Раніше повідомлялося, що станом на липень середня пенсія зросла майже на 40% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Крім того, цього року підвищать пенсії людям, які мали великий трудовий стаж, але низьку зарплатню.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: