Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Відеоповтори на мундіалі-2018: помилок стало на 7% менше

Чемпіонат світу з футболу FIFA 2018 точно увійде в історію: це перший мундіаль, на якому використовується система відеоповторів. Video Assistant Referees, або просто VAR (відеопомощнік арбітра) на мундіалі-2018 вже вплинула на результати декількох ігор. За підрахунками експертів, в середньому за один матч помилки рефері зменшилися на 7%. Детальніше про революційні зміни в світі футболу і останні новини з місця подій розповів кореспондент програми «Ранок з Інтером» Андрій Чернишков.

«Доля матчу тепер не завжди вирішується на футбольному полі. Більш того, навіть не в межах стадіону. Асистенти рефері сидять за його межами і дають підказки судді під час матчу. 4 відеоассістента, 15 великих моніторів, 33 кута огляду – все для того, щоб приймати рішення за лічені секунди », – розповідає журналіст« Інтера ».

Система відеоповторів дозволяє під час трансляції відслідковувати всі дії гравців на полі. У завдання помічників головного судді входить миттєвий розбір епізоду, після чого вони повідомляють по зв’язку свій вердикт.

«У рефері варто кілька моніторів, – каже Роберто Розетті, відповідальний за відділ VAR суддя FIFA. – Один показує картинку наживо, інші – із запізненням в 3 секунди. Тобто за три секунди вони можуть побачити епізод двічі. Якщо рефері звернеться по радіозв’язку за допомогою, то буде знати відповідь ».

Застосування новітніх технологій на мундіалі-2018 вже дало перші результати. Так, в поєдинку Австралія – ​​Франція європейці перемогли саме завдяки тому, що суддя звернувся за допомогою до відеоассістентам. Спочатку повтор допоміг призначити пенальті, а потім і розглянути другий забитий гол французів.

«Тепер гравці і команди повинні завжди пам’ятати: те, що відбувається на полі, не залишиться без уваги рефері. Якщо вони порушать правила, ми відразу це зауважимо, бо маємо 33 різних кута огляду », – впевнений Массімо Бузака, глава департаменту суддів FIFA.

Зараз відеоповтори для допомоги суддям можна використовувати тільки в чотирьох випадках:

– фіксація голи;

– визначення офсайду;

– прийняття рішення про видачу гравцеві червону картку;

– встановлення особи гравця, який порушив правила.

Система VAR зіграла ключову роль і у вчорашньому матчі Швеція – Республіка Корея. Арбітр не розглянув в одному епізоді пенальті, хоча корейський футболіст порушив правила. Вже через кілька секунд суддя почув підказку помічника. Після перегляду повтору був призначений пенальті. Цей гол став єдиним у матчі. Швеція перемогла Республіку Корею 1: 0. І все завдяки відеоповторів.

Сьогодні, 19 червня, уболівальників всього світу чекає головний матч дня Росія – Єгипет. Є всі передумови для того, що на поле нарешті вийде Мохаммед Салах. Лідер єгиптян в строю і готовий вести свою збірну до перемоги. З ним і без нього – це зовсім різні команди. Сьогодні захист збірної Росії доведеться несолодко.

«Салах дуже важливий для нас гравець, – каже Ектор Купер, головний тренер збірної Єгипту. – Я майже на 100% впевнений, що він буде грати. Хоча і без нього ми повинні тільки перемагати ».

Інші матчі ігрового дня обіцяють бути не менш захоплюючими. Латиноамериканський дриблінг проти азіатської прагматичності: в Саранську зустрінуться чвертьфіналіст минулого чемпіонату світу збірна Колумбії і збірна Японії, яка на минулому мундіалі не вийшла з групи і жодного разу не виграла.

Ще в одному матчі дня змагатимуться Польща і Сенегал. У фаворитах – наші сусіди.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: