Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Венеціанська комісія надала висновок щодо закону про реформу КСУ

Венеціанська комісія оприлюднила висновок щодо законопроекту про конституційну процедуру №4533, а також по альтернативному проекту закону №4533-1. Висновок опублікований на сайті Венеціанської комісії.

Так, Венеціанська комісія позитивно оцінила положення документа, що стосуються поліпшення доступу громадян до Конституційного суду зі скаргами. Положення включають можливість подачі скарг і обміну кореспонденцією в електронному вигляді, надання можливості усувати недоліки скарг, введення можливості відшкодування витрат скаржникам.

Також Венеціанська комісія позитивно оцінила пропозицію встановити межі повноважень КСУ, заборонивши йому визнавати неконституційними закони, які не були оскаржені в установленому порядку.

У той же час Венеціанська комісія висловила низку пропозицій, зокрема по:

 • введенню градації видів дисциплінарних стягнень для суддів КСУ;
 • конкурсного відбору суддів КСУ із залученням міжнародних експертів;
 • колу осіб, які матимуть право ініціювати дисциплінарне провадження стосовно суддів КСУ, зокрема включивши до переліку цих осіб НАПКА;
 • можливості перегляду рішень КСУ у разі притягнення судді до кримінальної відповідальності, пов’язаної з прийняттям цього рішення.

Венеціанська комісія в ув’язненні акцентувала увагу на своїй рекомендації КСУ проявити стриманість в разі оскарження цього закону і надати письмові пропозиції щодо можливого вдосконалення його положень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: