Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Вчені з Уханя повідомили про новий коронавірус NeoCoV

Вчені з Університету Уханя та Інституту біофізики Китайської академії наук повідомили про виявлення в Африці нового коронавірусу NeoCoV. Він має схожі принципи проникнення в клітини SARS-CoV-2, що викликає COVID-19. Препринт статті про його властивості розміщено на порталі bioRxiv.

За словами вчених, NeoCoV є спорідненим з коронавірусом MERS-CoV — збудником близькосхідної лихоманки MERS. Поки що новий коронавірус циркулює у популяції кажанів у ПАР, але потенціал його мутації викликає побоювання.

НеоCoV, що мутував, зможе проникати не тільки в клітини тварин, але і людини, тому вже зараз випадки поширення цієї групи вірусів слід ретельно відстежувати.

У дослідженні ми несподівано виявили, що NeoCoV та його найближчий родич PDF-2180-CoV можуть ефективно використовувати деякі типи ангіотензинперетворюючого ферменту 2 кажанів (ACE2) і, що менш сприятливо, людський ACE2 для проникнення [в організм людини].

вчені Університету Уханя, Китай

Цей же фермент АСЕ-2 для потрапляння в організм використовує коронавірус SARS-CoV-2, що викликав COVID-19, тому ризик для людей досить великий.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: