Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Вчені повідомили, які ускладнення після коронавіруса проявляються найбільш часто

Вчені з Бельгії і Нідерландів в ході проведених досліджень процесу відновлення пацієнтів після COVID-19 виявили у коронавіруса ознаки хронічного захворювання. Результати роботи опубліковані в Journal of Clinical Medicine.

Автори дослідження звернули свою увагу перш за все на хворих з легкою формою COVID-19, яких більшість. Вчені проаналізували дані про 1837 відносно молодих хворих (середній вік 47 років), у яких після амбулаторного лікування зберігалися якісь скарги на протязі більше трьох місяців. З’ясувалося, що майже у половини з перенесених хворобу зросла потреба в догляді, а кожен третій став потребувати сторонньої допомоги.

Із загальної вибірки 98% пацієнтів відчували втому, у 90% відзначалася м’язова слабкість, у 88% – проблеми зі сном, а у 87% спостерігалися різні болі. Багато скаржилися на зниження продуктивності праці і необхідність у медичній допомозі. При цьому у 86% хворих до цього не було проблем зі здоров’ям, однак тепер такими себе вважають лише 6% від загального числа учасників дослідження, 64% оцінили свій стан як «помірний», а 30% називають його поганим.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: