Незважаючи на не зовсім сприятливу погоду, 23 червня в Ужгороді колоритно відзначили свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – Купала, або Купайла, яке називають святом молоді.
Як йдеться у повідомлені міської ради, за старим календарем цей день припадав на 24 червня, тож для ужгородців відтворили давні традиції. Пускання вогняного колеса у воду, ходіння по розпеченому вугіллі, стрибки через вогонь, плетіння віночків – і це ще не всі особливості свята на березі Ужа.
Захід позиціонували як «величне свято українського народу». Організатором є громадська організація «Наше місто – рідний дім» та спілка козацьких організацій міста Ужгорода. Свято відбулося за сприяння Ужгородської міської ради.
Присутнім розповіли про давню традицію відзначення цього дня, що сягає корінням далеких язичницьких часів. Цього дня багато обрядів пов’язані саме з пошуком для молодих людей своєї долі. Так, ужгородські дівчата також плели віночки з польових квітів, а відтак пускали їх за течією. Чоловіки спустили згори в річку вогняне колесо (символ літнього сонцевороту), а стрибки через ватру і ходіння по розпеченому вугіллі прикрасили тематичний обряд.
Захід став доброю традицією в обласному центрі Закарпаття, адже відбувається вже вчетверте. За словами організаторки Наталії Сентимрей, щоразу святкування дещо відрізняється від попереднього. Якщо першого року це було театралізоване дійство з водяниками і відьмами, то тепер акцент зробили на відтворенні первинних традицій.
А ще на святі виконували Гімн України, співали патріотичні композиції, зокрема музичну частину свята збагатила участь ужгородського театру гумору «Шарж». Одна із пісень стосувалася магічного цвіту папороті, який за повір’ям, можна знайти високо в горах саме на Купала – і тим самим відшукати своє щастя.
Будь першим хто прокоментує