Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

В Україні з вересня з’являться нові купюри 20 грн

Національний банк України (НБУ) вводить з 25 вересня банкноту номіналом 20 грн з оновленим дизайном і удосконаленою системою захисту. Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко зазначив, що згідно з міжнародними стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім виключити спроби шахраїв підробити банкноти.

“Це – третя банкнота в новому банкнотному ряді національної валюти. Вона продовжує оновлення номінального ряду банкнот старого зразка, розпочате Національним банком у 2014 році для підвищення надійності гривні”, – зазначив Зайвенко.

Національний банк планує виготовити і ввести в готівковий оборот близько 5 млн штук оновлених банкнот номіналом 20 грн для подальшого розподілу між банками України, які в свою чергу забезпечать новими банкнотами українців, зазначив він.

Станом на початок липня цього року кількість банкнот номіналом 20 грн в обігу склало близько 127 млн ​​штук (близько 4,4% від загальної кількості банкнот в готівковому обігу).

Банкноти зразка 2003 і 2018 року буде перебувати в обігу одночасно, і після введення в обіг нових 20-гривневих банкнот не потрібно буде обмінювати банкноти старого зразка на нові.

Нагадаємо, у квітні 2016 року Національний банк ввів в обіг банкноту нового зразка номіналом 500 грн.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: