Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

В Україні з 2021 року змінюються правила виходу на пенсію

З 2021 році в Україні підвищаться вимоги для виходу на пенсію в 60 років. Про це повідомляє «Обозреватель» з посиланням на закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Так, відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 2021 року на 12 місяців (до 28 років) страхового стажу підвищать вимоги для виходу на пенсію в 60 років. Мова про період роботи, коли з заробітної плати сплачувалися внески до Пенсійного фонду.

До 63 років доведеться працювати тим українцям, у яких є від 18 до 28 років стажу.

При цьому до 65 років доведеться працювати українцям, у яких буде від 15 до 18 років стажу.

Якщо стажу не вистачає, є кілька варіантів:

 • Докупити стаж. Якщо докуповувати вже в 60 років, то вартість кожного місяця буде рахуватися за формулою: дві мінімальні зарплати помножити на 22%. З січня 2021 року ця 2640 грн.
 • Добровільно платити внесок. Якщо вам не вистачає 5 років стажу, ви не працюєте і вам 55 років, ви можете добровільно платити внесок до Пенсійного фонду. Його розмір буде менше: 22% мінімальної зарплати. З січня 2021 року це 1320 грн.
 • Дочекатися нового пенсійного віку. Можна продовжити працювати до тих пір, поки ви не отримаєте належну виплату. Також варто відзначити, що тимчасові пенсії, які до 2021 року призначалися після 60 років і до досягнення нового пенсійного віку, вже не діють.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Повідомити про помилку

  Текст, який буде надіслано нашим редакторам: