Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

В Україні стартувала акція #СтопПлагіат

Проблема плагіату щороку стає актуальнішою. Це стосується не лише літератури, кіноіндустрії, журналістики чи шоу-бізнесу. Чи не найбільш причетними до цієї проблеми є науковці, котрі ще зі студентських лав нехтують догмами академічної доброчесності.

Враховуючи ситуацію, яка склалася, Міністерство освіти та науки України прийняло важливе рішення – сприяти популяризації академічної доброчесності серед студентів, магістрантів та докторантів закладів вищої освіти всіх рівнів акредитації, здобувачів ступенів інститутів галузевих академій наук та Національної академії наук України.

За інформацією Міністерства освіти і науки України, Міністерство з агентством США з міжнародного розвитку (USAID) підготувало рекомендації для вишів щодо підтримки культури доброчесності, а також створило умови університетам для підписання угод із компаніями, які допомагають перевіряти тексти робіт на плагіат.

Заступник Міністра освіти України Юрій Рашкевич (інформаційний ресур osvita.ua) під час прес-конференції 13 листопада зазначив: «Сьогодні всі університети та наукові установи в Україні мають можливість підписати угоди з компаніями, що надають послуги перевірки тексту на наявність запозичених частин тексту, і забезпечити своїм аспірантам та докторантам перевірку дисертаційних робіт на плагіат. Також група експертів розробила рекомендації, які можуть бути використані як модулі для навчання, як основа спецкурсів з академічного письма. І зараз ми дискутуємо на тему, як перейти на інший рівень відстежування академічної доброчесності, на рівень глибшого аналізу наукового змісту роботи».

Також під час прес-конференції було оголошено про старт акції #СтопПлагіат.

Сподіваємося, що ці важливі рішення стануть першими суттєвими кроками до подолання плагіату в українській науці.

Максим СЛЬОЗКІН, спеціально для АПУ.

Фото akhbor-rus.com.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: