Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

В Україні скоротили субсидії на 2,16 млрд гривень

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №3991, який передбачає зменшення субсидій в Україні на суму 2,16 млрд грн. Відповідна інформація розміщена на офіційному сайті Верховної Ради.

Формулу розрахунку субсидії змінили таким чином, що кожному належить платити більше. Всі, кому покладена знижка, платять за комуналку певний відсоток від доходу сім’ї, решту суми компенсує держава. Для кожного відсоток компенсації різний.

Раніше щоб розрахувати відсоток компенсації, було необхідно дохід на одного члена сім’ї розділити на два прожиткові мінімуми і помножити на 15%. Якщо середній дохід на одну людину – 3 тисячі, то сім’я могла платити за комунальні послуги 11,6% свого доходу.

У новій формулі замість 15% встановлять коефіцієнт в 20%. Замість 11,6% потрібно буде віддавати на комуналку 15,4% сукупного доходу сім’ї.

«Разом з усіма змінами, за моїми підрахунками, люди будуть отримувати субсидію на 40% менше, ніж в минулому році. А чому це зробили? На 10,5 млрд в 2020-м зменшили програму субсидій і на 1,5 млрд зменшили витрати на державну соціальну допомогу», – повідомив екс-міністр соціальної політики Андрій Рева в коментарі для Obozrevatel.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: