Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту
October 4, 2020, Brazil. In this photo illustration the medical syringe is seen with AstraZeneca company logo displayed on a screen in the background

В Україні очікують вакцину Astra Zeneca, ефективність якої 70%

Виходячи з планованих обсягів виробництва вакцин від коронавіруса і умов їх зберігання, найбільш вірогідні поставки в Україну вакцини Astra Zeneca. Про це повідомляє «Українська правда. Життя» з посиланням на в.о. гендиректора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігоря Кузіна.

За його словами, на даний момент результати клінічної ефективності є у трьох вакцин – Pfizer, Moderna та Astra Zeneca.

«Ці три вакцини показують таку ефективність: Pfizer/BioNTech – 95%, Moderna – 94% і Astra Zeneca – 70%», – говориться в повідомленні.

При цьому вакцини Pfizer і Moderna вимагають ультра-холодного зберігання, тоді як Astra Zeneca може зберігатися при температурі від + 2 до + 8о С.

За інформацією ЦГЗ, в 2018 році з’ясувалося, що більшість холодильників для зберігання вакцин в Україні зношені і непридатні для використання. У зв’язку з цим стає високим ризик зберігання вакцин в неналежному стані.

«Разом з тим зараз дуже багато вакцин, які знаходяться на останній фазі клінічних досліджень. Яку вакцину ми отримаємо, буде залежати від того, в яких часових рамках відбуватиметься виробництво цієї вакцини. За тією інформацією, яка у нас є, Pfizer збирається провести 50 млн доз вакцин до кінця 2020 року, Moderna – 20 млн доз, а Astra Zeneca – 100 млн доз. Коли ми висилали запит на COVAX, ми враховували умови зберігання, які можемо собі дозволити, тому, з огляду на виробничі потужності, є надія, що ми отримаємо вакцину від Astra Zeneca», – повідомив Кузин.

Він також додав, що точна інформація про те, яка вакцина за програмою COVAX з’явиться в Україні, буде відома в січні 2021 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: