Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

В Естонії заявили про загрозу нападу РФ на Україну через Білорусь

Естонська Служба зовнішньої розвідки заявила про збільшення ймовірності нападу військ Росії на Україну і країни Балтії через територію Білорусі. Це зазначено в її річному звіті, повідомляє «Радіо свобода».

«Якщо Росія побачить, що протестуючі близькі до перемоги, тоді ми не можемо виключити військове втручання Росії, оскільки Республіка Білорусь надзвичайно важлива для Росії в стратегічному плані. Поки ми не бачимо, що Росія хоче якось рекламувати свою діяльність», – зазначив керівник Служби зовнішньої розвідки Мік Маран.

За його словами, зараз народ Білорусі «ні в якому разі» не проти Росії, а мета Кремля – ​​підтримка цієї ситуації.

«Однак чим довше Кремль підтримує Лукашенко при владі, тим більше розуміння того, що Росія стоїть за ним», – заявив Маран.

У розвідці повідомили, що через політичну кризу 2020 року Білорусь стала військовим округом Росії – «білоруським військовим округом», що ставили під загрозу для своїх найближчих сусідів з НАТО.

У звіті зазначено, що напад РФ на Україну і країни Балтії через Білорусь перетворюється з потенційної загрози в реальну.

«З огляду на географічне розташування та територіальне охоплення, Білорусь – необхідна буферна зона для Росії, що виконує свої завдання на західному стратегічному напрямку», – зазначено в документі.

За даними розвідки, під час кризи або війни Росія може використовувати Білорусь як плацдарм і розмістити там свої війська, перекриваючи доступ НАТО в коридор Сувалки. Він забезпечує рух в повітряному просторі сусідніх країн і налагодження наземної зв’язку з Калінінградською областю Росії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: