Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Ужгородські аптеки закуповують вакцини від грипу-2020: чотири штами, два з яких – нові

За попередніми оцінками МОЗ України, цього року очікуються чотири штами грипу: два віруси типу А – Brisbane та Kansas та стільки ж типу В – Colorado та Phuket. Сезон захворюваності розпочинається з настанням холодів.

Аптеки в Ужгороді вже закуповують вакцини від грипу.

За інформацією управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради, минулого сезону на грип та ГРВІ захворіло майже 25 тисяч ужгородців, із них 16 118 – діти до 17 років. Показник захворюваності становив 1293,2 на 100 тисяч населення (при епідпорозі – 815,3). Серед тих, хто звернувся до медичних закладів, тестами визначили у 79 осіб віруси грипу типу А та в однієї людини інфекцію обох типів. Госпіталізовували 1918 осіб, із них 1 659 – діти до 17 років. Були і важкі випадки, насамперед у тих, хто несвоєчасно звернувся до лікаря, мав супутні хронічні захворювання.

За інформацією аптек, уже закуповуються вакцини від грипу, які можна буде придбати за власні кошти. Препарати ефективні щодо всіх чотирьох очікуваних штамів цього сезону. Але, зазвичай, вакцина від грипу не захищає на 100 відсотків, лише, як вважається, на 60-70%. Однак щеплення – це найперше захист від важкого перебігу хвороби, летального наслідку. Крім того, вакцина проти грипу захищає від самого грипу, а не інших схожих інфекцій. Хоча саме грип є найважчим із таких захворювань і саме він може призвести до смерті.

Вакцина діє протягом одного року. Щеплення бажано проводити наприкінці вересня – на початку жовтня, хоча можна і під час сезону захворювання. Протипоказів дуже мало: реакція на вакцинацію проти грипу у попередні роки, гострі процеси, найчастіше ГРВІ, гострі інфекційні патології та хронічні захворювання, які можуть дати ускладнення. Водночас обов’язково варто зробити щеплення всім, хто має цукровий діабет, хворим із надлишковою вагою, із серцевою та легеневою патологіями.

Розпорядженням міського голови від 10 вересня «Про забезпечення заходів щодо профілактики ГРВІ та грипу у сезон 2019-2020 років» затверджено комплексний план заходів управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради спільно з Ужгородською міськрайонною філією «Закарпатський лабораторний центр МОЗ України» у міжепідемічний період та під час епідемічного підйому захворюваності. Документи чітко визначають дії медичного персоналу та підприємств, установ, закладів незалежно від форм власності під час епідемічного підйому захворюваності та у передепідемічний період грипу та ГРВІ.

Фото expres.online.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: