Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту
Фото з мережі.

Українцям значно підвищать зарплати і перерахують пенсії

Фото з мережі.

Українці з 1 січня 2019-го будуть заробляти як мінімум 4200 грн, також уряд перерахує пенсії, таку заяву в ефірі одного з телеканалів зробив віце-прем’єр Павло Розенко. Підвищення зарплати, з одного боку, дозволить збільшити доходи найбідніших, а з іншого – скоротить рівень “тіні”.

Мінімалка зросте

З 1 січня 2019-го мінімальні зарплати українців можуть зрости з 3723 до 4200 грн. Торкнеться це нововведення не тільки тих, хто отримує мінімум, але і фізосіб-підприємців, роботодавців, українців з великою житлоплощею. “У цьому році, сподіваюся, економіка дасть 2,5-3 зростання. Я вже можу точно гарантувати, що з 1 січня буде підвищена і мінімальна зарплата”, – заявив Розенко.

До розміру мінзарплати прив’язаний цілий ряд платежів і податків. Для прикладу, ті, хто живуть в квартирі площею більше 60 кв.м, раз на рік повинні платити за метри понад норми до 1,5% від мінімалки за квадрат.

“У першу чергу підвищення мінімальної зарплати позначиться на найбільш незахищених українцях. Це ті, хто реально отримує менше 4200 грн”, – пояснює HR-експерт Олександр Білоус.

Варто відзначити, що згідно з даними Держстату, менше 4 тис. грн на місяць отримує кожен четвертий працюючий українець. Вони фактично перебувають за межею бідності. Згідно з розрахунками Міністерства соцполітики, споживчий кошик (це мінімальний набір товарів і послуг) обходиться в Україні в 4,2 тис. грн.

Від розміру мінімалки також залежать деякі штрафи. В першу чергу мова йде про порушення законодавств про працю, додає юрист Олександр Плахотник.

“У нас за законом роботодавець несе відповідальність за не оформлення, за порушення прав працюючих. Правда, є питання до того, як проходять перевірки. Але все ж, звичайно, більш висока мінімалка відіб’ється і на них”, – додає Плахотник.

Так, згідно з КЗпП, за неоформленого співробітника загрожує штраф розміром 30 мінімалок (зараз 111,6 тис. грн, після підвищення – 126 тис. грн). Підвищення мінімальних зарплат також може підштовхнути бізнес піднімати оклади не тільки працівникам з мінімалками, але всім співробітникам. Таким чином, вважає Білоус, роботодавці будуть компенсувати розрив між зарплатами низькокваліфікованих працівників і тих, хто виконує більш складну роботу.

“Якщо ви в маленькому містечку. У вас є менеджери, техперсонал. Коли у менеджера зарплата 5 тис., а у прибиральниці буде – 4,2 тис., звичайно, виникне розумне питання: “а чому я приношу роботодавцю прибуток, а заробляю майже як прибиральниця?”. Тому, звичайно, таке рішення може підштовхнути зростання зарплат всього персоналу”, – зазначає експерт.

До слова, економіст Володимир Компанієць впевнений: мінімальна зарплата в Україні повинна бути на рівні 5 тис. грн. При цьому, на думку експерта, необхідно посилити перевірки роботодавців і карати тих, хто не оформляє своїх співробітників.

Експерти МОП впевнені: мінімальна зарплата повинна становити 60% середньої. На даний момент українці в середньому заробляють 9100 грн, відповідно, мінімалка повинна бути не менше 5460 грн. Тут також варто враховувати, що середні зарплати в країні ростуть щомісяця, а мінімальну зарплату в кращому випадку переглядають два рази в рік. Тому, підвищуючи соціальні гарантії, потрібно закладати прогноз зростання середньої зарплати.

Пенсії перерахують

1 січня українці вперше відчують на собі нові правила перерахунку пенсій. Їх будуть перераховувати по формулі. Розмір середньої по країні зарплати, який враховують при розрахунку виплати, підвищать на 50% зростання зарплат і 50% інфляції.

Наприклад, припустимо, що за три минулі роки заробітні плати зростали в середньому на 18% в рік. У той же час інфляція за минулий рік склала 10%. Тоді розмір середньої заробітної плати в пенсійній формулі підвищать на 14% (50% інфляції + 50% зростання зарплат).

Експерт у сфері пенсійного забезпечення Лідія Ткаченко впевнена: така система пенсіонерам на руку. Вона дозволить більш істотно підвищувати виплати. Також в рамках прийнятої реформи передбачена можливість збільшувати розмір надбавки і брати не 50, а 100% зростання зарплат. Правда, станеться це тільки після того, як уряду вдасться повністю ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду (ПФУ). А він становить близько 140 млрд грн.

До речі, підвищення мінімальних зарплат також дозволить збільшити надходження до ПФУ. Платити більше будуть фізособи-підприємці (22% мінімалки) і ті, хто оформлений на мінзарплату.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: