Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

У ЗМІ з’явилися умови МВФ для отримання нового кредиту для України

Для отримання нових траншів від МВФ Україна повинна змінити статут НАК «Нафтогаз України», закон про банки і процедуру конкурсного відбору членів Вищої ради правосуддя. Про це повідомляє «Українські Новини».

Агентство відзначило, що нову програму для України на $5 млрд Рада директорів МВФ може затвердити в кінці травня або на початку червня. До цього країна повинна виконати умови – «структурні маяки».

Україна вже виконала попередні умови для відкриття нової програми stand-by Arrangement (SBA), прийнявши закон про банки. Після затвердження документа надходження першого траншу кредиту очікують через пару днів. У той же час поки невідомий детальний графік і умови надання другого і наступних траншів. Агентство з’ясувало, що українській владі потрібно для їх отримання.

Умови для отримання кредиту від МВФ:

За енергетичним напрямком: зміна статуту НАК «Нафтогаз України» відповідно нормами Організації економічного співробітництва і розвитку. До цього, в березні 2019 року, зміни в статуті затвердив Кабінет міністрів Володимира Гройсмана. У той час повноваження наглядової ради НАК були обмежені. Також в нових договорах на надання комунальних послуг потрібно буде спростити процедуру зміни постачальників газу.

За судовим напрямком: потрібно буде змінити на законодавчому рівні процедуру конкурсного відбору членів Вищої ради правосуддя.

У напрямку фіскальної політики: по митниці і податкової до осені необхідно розробити механізм, який дозволить з 2021 року Державною податковою службою і Державній митній службі працювати в якості єдиних юросіб. На даний момент кожне територіальне управління служб працює як окрема юрособа.

За банківським напрямком: до літа Нацбанк повинен затвердити план роботи з проблемними активами держбанків. Також МВФ очікує посилення процедури врегулювання та ліквідації заборгованості пов’язаних осіб, відзначило агентство. Для цього потрібно змінити закони про Фонд гарантування вкладів, а також закон про банки і банківську діяльність в частині структури капіталу банків і вимог до капіталу.

З антивірусним напрямком: навесні 2021 роки потрібен аудит коштів держбюджету, витрачених на боротьбу з COVID-19.

«Ми узгодили варіант умов, які можна було б реально виконати», – повідомило агентству джерело.

Також агентство нагадало, що умови кредитування можуть коригувати під час втілення програми.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: