Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

У Мінську домовилися про створення ради з представниками ОРДЛО

На зустрічі в Мінську учасники переговорів домовилися створити платформу для українців на території ОРДЛО. Про це заявив на брифінгу глава Офісу президента Андрій Єрмак.

«Я хочу розповісти про рішення, яке ще не прийнято, але сторони ТКГ зафіксували необхідність і можливість прийняття такого рішення», – зазначив він.

Згідно Мінським домовленостями, Україна взяла на себе узгодження декількох питань. За словами Єрмака, в їх числі – Конституційна реформа в частині децентралізації і питання щодо місцевих виборів з представниками ОРДЛО в рамках ТКГ.

«Тобто, існує необхідність узгодження цих питань. Протягом всіх років єдиними представниками, які були присутні разом з Україною, ОБСЄ і Росією в якості спостерігачів, були представники так званих ОРДЛО», – зазначив Єрмак.

Він підкреслив, що українці на непідконтрольних територіях були позбавлені права голосу. Також вони не могли висловлювати свою позицію з цих питань.

«На останній зустрічі в Мінську учасники ТКГ заявили про необхідність створення консультативної ради, який створюється в політичній підгрупі ТКГ», – заявив Єрмак.

Він зазначив, що раді потрібно створити як дочерний орган для розгляду питань, узгоджених в пакеті Мінських домовленостей. Також планується, що він зможе давати свої пропозиції для роботи підгрупи ТКГ.

У той же час Андрій Єрмак підкреслив, що подібні кроки не створюють правове поле для визнання представників ОРДЛО і проведення прямих переговорів.

«Ми говоримо про створення платформи, де громадяни, які проживають на контрольованій території і не контрольованої території, можуть спілкуватися з приводу питань, які узгоджені в пакеті Мінських домовленостей», – додав глава ОП.

Рішення про створення консультативної ради буде прийнято на наступній зустрічі ТКГ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: