Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

У Литві зафіксували масове зараження COVID-19 медиків, привившихся вакциною Pfizer

Коронавірусну інфекцію виявили у 152 лікарів вільнюської клініки Сантара, 79 з яких раніше отримали першу дозу вакцини розробки Pfizer/BioNTech. Завідуюча центром інфекційних захворювань клініки, професор Лігіта Янчорене спробувала пояснити причину події.

«Слід сказати, що це не пов’язано з вакциною. Можливо, у цих людей вже був вірус на момент вакцинації. Розглядаючи реєстраційні дослідження вакцини, стає ясно, що після першої дози вакцини ризик захворювання знижується до 20% всього через 12 днів», – виправдалася Янчорене.

Завідуюча підкреслила, що обіцяна розробниками вакцина, має 95-процентну стійкість до вірусу може бути досягнута тільки через сім днів після другої вакцинації.

«Іншими словами, 80% людей, вакцинованих досліджуваною вакциною, більше не піддаються ризику зараження. Але 95-відсоткова ефективність досягається тільки після другої дози вакцини. Як відомо, вакцинація проводиться через три тижні, а ризик зараження зберігається сім днів і залишається тільки у 5% вакцинованих », – впевнена Янчорене.

На її думку, у хворих не обов’язково буде важка форма коронавірусної інфекції після першої вакцинації, можлива і безсимптомна форма.

«Лікарі були вакциновані і проходять тестування з інтервалом від семи до десяти або 14 днів. У більшості немає скарг як до вакцинації, так і після неї. Тривав профілактичний огляд і ми виявили, що є інфіковані», – уточнила Янчорене.

COVID-19 виявлено у 152 лікарів, включаючи 79 вакцинованих. Проте лікувальний заклад планує завершити процес вакцинації першою дозою вакцини BioNTech і Pfizer.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: