Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Рада повернула відповідальність за незаконне збагачення

Верховна Рада проголосувала в другому читанні за повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. Про це стало відомо під час засідання парламенту.

Ініціативу підтримали 259 нардепів. До цього законопроект представила глава антикорупційного комітету Анастасія Красносільська.

За її словами, документ передбачає відповідальність за незаконне збагачення в разі, якщо придбані чиновником активи більш ніж на 6,5 млн гривень перевищують його законні доходи. Також законопроект пропонує механізм цивільної конфіскації майна, якщо сумнівні доходи більше законних, починаючи з 1 млн гривень.

Красносільська зазначила, що за найбільші крадіжки хочуть ввести кримінальну відповідальність, а за менші – громадянську конфіскацію.

«Механізм цивільної конфіскації передбачає рішення суду. Передбачає, що прокуратура збирає докази, йде в суд, і тільки в тому випадку, якщо суд погоджується з представленими доказами, настає громадянська конфіскація», – зазначила вона.

Також глава комітету додала, що громадянська конфіскація і кримінальна відповідальність будуть доступні тільки НАБУ, САП і ВАКС.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: