Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Рада підтримала законопроєкт про ринок землі у першому читанні

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт №2178, який передбачає скасування мораторію на продаж землі в Україні. Тепер його мають доопрацювати та підтримати у другому читанні.

«За» проголосували 240 депутатів, «проти» – 52, утрималися – 57.

В Україні після ухвалення у 2001 році Земельного кодексу діяв мораторій на продаж землі, який щороку продовжували. Він забороняв продавати землю сільськогосподарського призначення громадянам України, юридичним особам, територіальним громадам і державі.

У пояснювальній записці до нового проєкту йдеться, що мораторій обмежував права власників земельних ділянок, закріплені в Конституції України.

Право власності на землю сільськогосподарського призначення, згідно з новим законопроєктом, можуть мати громадяни України, українські компанії, територіальні громади та держава.

Іноземці або особи без громадянства можуть отримувати землю у власність лише в тому разі, якщо вони її успадкували. Однак вони мають продавати земельну ділянку впродовж року.


 Єдиним способом передачі землі для користування іншим особам є укладання договору оренди. Також можна передавати землю у спадок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: