Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Препарат від COVID-19 збільшує ризик смертності та аритмії – дослідження

Препарат від малярії, який з початку пандемії використовують для лікування COVID-19, створює небезпеку ускладнень серцево-судинних захворювань і збільшує смертність у хворих коронавірусом. Такий висновок зробили вчені, проаналізувавши статистику лікування COVID-19 в різних країнах, повідомляє медичне видання Lancet.

В ході дослідження були проаналізовані дані по 96 тисячам пацієнтів з 671 лікарні по всьому світу. З цієї кількості 14888 хворих лікували препаратом гідроксихлорохін або хлорохін, а 91144 хворих не отримували цих препаратів і були виділені в контрольну групу.

В ході дослідження з’ясувалося, що смертність в контрольній групі склала 9,3%, а в групах, в яких застосовували для лікування гідроксихлорохін, померло від 16 до 23,8% хворих. У багатьох померлих в цих групах людей почалися проблеми з серцем, почалася аритмія.

«Таким чином, це багатонаціональне обсерваційне дослідження пацієнтів з COVID-19, які потребують госпіталізації, в реальному світі показало, що використання режиму, що містить гідроксихлорохін або хлорохін було пов’язано з відсутністю доказів користі, а замість цього було пов’язано зі збільшенням ризику шлуночкових аритмій і більшої небезпекою для внутрішньолікарняної смерті з COVID-19», – йдеться у висновках дослідників.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: