Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Порошенко побічно контролював шість офшорів для покупки предметів мистецтва – OCCRP

П’ятий президент України Петро Порошенко купував дорогі предмети інтер’єру та мистецтва через офшорні компанії, повідомляє міжнародний Центр по дослідженню корупції і організованої злочинності (OCCRP) 3 травня.

Як виявили розслідувачі з документів, оприлюднених в результаті витоку 2019 року, на початку 2010-х Порошенко нібито отримав контроль над шістьма офшорними компаніями за допомогою свого помічника Сергія Зайцева. Це, стверджують вони, стало можливим завдяки діям австрійського банку Raiffeisen.

За даними авторів, ще 11 компаній, які обслуговуються в Raiffeisen, пов’язані з бізнес-імперією Порошенко.

«Raiffeisen ідентифікував Зайцева як бенефіціарного власника більшості з цих компаній, і він підписав корпоративні документи для інших – навіть коли вони керували десятками мільйонів доларів для Порошенка до і під час його президентства – відповідно до листів і документів, отриманими OCCRP», – йдеться в повідомленні.

У 2018 році Управління з питань ринку Австрії (FMA) оштрафувало Raiffeisen на 2,75 мільйона євро за «неадекватну перевірку осіб бенефіціарів власників та відсутність регулярного поновлення необхідних документів, даних та інформації, необхідних для розуміння, хто володіє і контролює структури, пов’язані з клієнтами підвищеного ризику в специфічних індивідуальних випадках».

Як говориться в розслідуванні, в квітня 2013 через одну з таких компаній, Vernon, Порошенко купив на 4,8 мільйона фунтів стерлінгів предмети мистецтва, серед яких полотно Іллі Рєпіна «Козаки на Чорному морі».

«Петро Порошенко не є акціонером, кінцевим бенефіціарним власником або співробітником однієї з цих компаній», – йдеться у відповіді, підписаній «юридичними радниками Петра Порошенка щодо захисту репутації від поширення фейковий новин і упереджених розслідувань».

Сергій Зайцев не відповів на запит авторів – вони цитують його інтерв’ю 2016 року для «Інтерфакс-Україна», в якому той заперечував, що керував компанією Intraco на користь Порошенка.

Банк Raiffeisen заявляв, що його юридична перевірка має обмеження. «Подальші розслідування і розшук повинні проводитися виключно компетентними державними органами», – стверджують у фінансовій установі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: