Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

«Порошенко наказав їх звільнити. Чому одночасно захворіли 34 судді Окружного адмінсуду Києва

34 судді Окружного адміністративного суду Києва, включаючи голову Павла Вовка, не з’явилися на обов’язкове кваліфікаційне оцінювання нібито через хворобу, передає «Громадське».

«7 суддів прийшли, 34 — ні. Неявка на оцінювання без поважних причин є підставою для звільнення судді. Однак комісія з’ясувала, що сталося із цими суддями. Вони всі в один день захворіли і надіслали нам 34 довідки про хворобу. Вища кваліфікаційна комісія не вправі спростовувати чи перевіряти медичні довідки. Тому така причина є поважною і для цих суддів призначено новий день складання іспиту», – пояснив член ВККС Михайло Макарчук.

Суддям Окружного адмінсуду Києва призначили нову дату екзамену – 21 травня.

Юрист Андрій Портнов зазначив, що понад 30 суддів не з’явилися на процедуру оцінювання до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, так як їх могли звільнити за наказом Порошенко. Адже Окружний суд останнім часом виніс чимало рішень, які не сподобалися владі.

«Останні 30 суддів адміністративного суду Києва через хворобу не з’явилися на процедуру оцінювання до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, – знущально повідомили ЗМІ, ніби натякаючи на протиправність поведінки суддів. Але я б не поспішав з такими оцінками. Цих суддів викликали на раптове оцінювання з однією метою – звільнити. А публічну вказівку про це 18 квітня прямо на засіданні РНБО озвучив уже майже програвший на той час Порошенко, чим підтвердив, що саме йому підпорядковується як би незалежна ВККС і це саме він керував репресіями проти суддів. Рішення Глави ВККС викликати на оцінювання суддів було прямим виконанням цього доручення Порошенко», – пояснив Портнов.

На його думку, прямо в понеділок (13 травня) судді повинні почати комплекс жорстких юридичних заходів щодо причетних до реалізації цих злочинних наказів підлеглих Порошенко – глави ВККС Козьякова і зама глави АП Філатова.

«Глава ВККС уже у вівторок-середу судовим рішенням повинен бути відсторонений від посади, а щодо решти злочинного угруповання має вже в понеділок бути зареєстрована заява в ГБР про узурпацію влади, втручання у здійснення правосуддя, тиску на суд, присвоєння владних повноважень і зловживанні службовим становищем», – підкреслив юрист.

Також Портнов додав, що активний хід цій справі має бути дана відразу після втрати недоторканності Порошенко. Повинні бути допитані члени РНБО, керівники адміністрації Президента і члени ВККС. У суді потрібно отримати доступ до їх останніх телефонних з’єднаннях і електронних комунікацій.

«Потрібно вивчити весь список відвідувань АП і ВККС і провести комплекс інших невідкладних слідчих дій», – резюмував юрист.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: