Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

НКРЕКП схвалила підвищення тарифів Укренерго

Нацкомісія, що регулює сфери енергетики і комунальних послуг, підтримала підвищення з 1 квітня тарифу на передачу електроенергії для Укренерго на 7,5%. Таке рішення прийняли на засіданні НКРЕКП 17 лютого.

Тариф підвищать з 293,93 до 316,08 грн/МВт-год.

«Якщо хтось бачить інші джерела або неточності, або якісь можливості щодо оптимізації тарифу, ми з готовністю співпрацюватимемо абсолютно з усіма сторонами», – зазначив глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Підставою для підвищення тарифу стало включення в його структуру додатково 1,495 млрд грн витрат на виплату відсотків по 10,25 млрд грн кредитів держбанків, залучених оператором системи передач (ОСП) для розрахунків з ДП «Гарантований покупець» (ГарПок). Це зазначено в обгрунтуванні до проекту постанови.

При цьому Нацкомісія не підтримала пропозицію Укренерго включити в тариф 11,350 млрд грн дефіциту коштів в цьому році на фінансову підтримку ГарПока в рамках ПСО для розрахунків з «зеленою» генерацією.

Представники регулятора відзначили, що кошти в рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка гарантованого покупця для оплати електроенергії, виробленої з альтернативних джерел» можуть включити до держбюджету України до кінця року.

До цього, в грудні 2020 року, НКРЕКП знизила тарифи Укренерго на 6% (на 18,83 грн/МВт-год) – до 293,93 грн/МВт-год (без ПДВ).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: