Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту
Фото з мережі.

Невже дефолт!? Кожен українець винен 1725 доларів

Фото з мережі.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що невиплата зовнішніх боргів загрожує Україні дефолтом. Про це він сказав на засіданні уряду.

Навіщо співпрацювати з МВФ зараз? Невиплата боргів загрожує Україні дефолтом. А це зупинка виробництва, девальвація гривні, інфляція. Нам потрібно вберегти людей від цього негативу, тому і потрібні нові запозичення, щоб повернути старі, -розповів прем’єр-міністр.

Також він заявив, що дуже хоче, щоб Україна позбулася «фінансових кайданів», в які нашу країну затягнули в період з 2005 по 2013 роки.

«На наступні 5 років ми маємо з вами погасити 33 млрд доларів, які були накопичені та сформовані як основний борг з 2005 по 2013 роки. Уявіть, яке серйозне навантаження ми маємо тоді, коли зобов’язані з вами не менше 5% ВВП направляти на підтримку українського війська», – сказав Гройсман.

Українці обурені такими словами, зазначаючи що нові борги, лише погіршать ситуацію. Оскільки більша частина траншу, просто напросту розкрадається владою і з цієї ями такими темпами ніколи не вибратись.

За даними Держстату, в країні налічується трохи більше 42 млн громадян і кожен, включаючи людей похилого віку і дітей, винен іноземним кредиторам близько $ 1725 (майже 47,5 тис. грн). До цієї суми можна додати ще 3000 грн відсотків.

При цьому голова уряду нагадав, що в 2018 році на обслуговування зовнішнього боргу Україна повинна направити 130 млрд грн, або 5 млрд доларів.

Прем’єр-міністр упевнений, що ВВП країни повинен збільшуватися ще активніше

За підсумками першого півріччя 2018 року зростання української економіки становить 3,6%, і цей показник є обнадійливим.

«Ми сьогодні маємо по другому кварталу зростання вже 3,6%. Це за підсумками року приблизно 500 млрд грн продукції і послуг, які будуть зроблені українськими руками, українською промисловістю. Це дуже обнадіює, але цього недостатньо. Ми повинні зростати і можемо зростати більше, більше 5%. Але повинна бути стабільність усередині країни і інвестиції», – сказав він.

Раніше Держстат пояснив поліпшення показників щодо ВВП зростанням експорту. «Одним з факторів зростання стало зростання товарного експорту. За перше півріччя зростання цього показника становило 12,7% порівнянні з аналогічним показником минулого року. Експорт послуг з України зріс на 5,7%. Позитивне сальдо торгівлі послугами за перше півріччя становило 2, 86 млрд доларів», – зазначали в Держстаті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: