Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

НБУ: економіка впаде на 11% за квартал

В НБУ прогнозують, що в другому кварталі цього року українська економіка впаде на 11%. Це зазначено в інфляційному звіті регулятора.

За даними Нацбанку, до такої ситуації приведуть карантинні обмеження через коронавірус і скорочення попиту на світовому ринку. У звіті зазначено, що карантинні заходи вже зменшили ділову активність, споживання і зайнятість населення.

«Скорочення глобального попиту також обмежує можливості експорту країни. Вплив цих факторів на економіку відчутно позначиться на протязі II кварталу цього року (ВВП знизиться на 11%)», – відзначили в НБУ.

За прогнозом регулятора, після пом’якшення карантину в Україні та світі економіка почне відновлюватися V-образно. Центробанк очікує, що цьому сприятиме і м’яка фіскальна і монетарна політика.

У НБУ повідомили, що зменшити негативний вплив пандемії на економіку дозволить збільшення Кабміном бюджетних витрат на подолання кризи. Також цьому сприятимуть заходи Нацбанку з підтримки позичальників і кредитування бізнесу.

Центробанк очікує, що за підсумками року економіка України скоротиться на 5%, а в наступні роки відновить зростання на рівні близько 4%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: