Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

НАТО змінить концепцію, щоб стримувати Росію і Китай

Нова стратегічна концепція НАТО, яка повинна бути прийнята на саміті Північноатлантичного альянсу в 2021 році, буде націлена на стримування Китаю і Росії. Про це заявив в середу генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг на прес-конференції.

«Я пропоную головам держав і урядів, які зберуться тут на саміті в цьому році, оновити стратегічну концепцію НАТО. Я вважаю, що для цього настав час. У нас є концепція від 2010 року, вона дуже добре відповідає нашим потребам, але обстановка сьогодні змінилася. Наприклад, вона не враховує зміну балансу сил і підйом Китаю, зміну клімату», – сказав Столтенберг.

Крім того, за словами Столтенберга, документ повинен враховувати новий підхід до РФ.

«У концепції від 2010 року ми говорили про стратегічне партнерство з Росією, але з тих пір ми бачимо агресивні дії по відношенню до сусідів, анексію Криму. Ситуація сильно змінилася, тому нам потрібно оновити концепцію, підтвердити наші цінності і зміцнити зв’язок Європи і Північної Америки», – додав Столтенберг.

Генсек підкреслив, що Північноатлантичний Альянс повинен стати майданчиком політичного діалогу всіх «однаково мислячих з нами країнами» для протидії Москві і Пекіну.

У новій стратегічній концепції НАТО однією з основних складових стане вимога збільшення витрат на оборону. Столтенберг розповів, що альянс має намір вимагати від країн не тільки витрачати більше грошей, але і більш розумно їх витрачати. Зокрема, НАТО планує оплачувати державам-членам участь в операціях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: