Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Міжнародна і Європейська федерації журналістів засудили заборону трьох телеканалів в Україні

Міжнародна і Європейська федерації журналістів (IFJ і EFJ) засудили заборону мовлення телеканалів NEWSONE, ZIK та «112 Україна». Про це йдеться на сайті IFJ.

Міжнародна і Європейська федерації журналістів назвали рішення президента Володимира Зеленського «позасудовим і політично мотивованим забороною і кричущим нападом на свободу преси, яке необхідно терміново скасувати».

«Це довільна і політично вмотивована заборона неприйнятний в умовах демократії. Заборона ставить під загрозу роботу сотень працівників ЗМІ, які не мають ніякого відношення до політичної приналежності своїх власників ЗМІ. IFJ закликає українську владу зняти заборону і поважати свободу інформації і слова», – заявив генеральний секретар IFJ Ентоні Белланжер.

Генеральний секретар EFJ Рікардо Гутьєррес додав: «Заборона трансляцій – одна з самих крайніх форм обмеження свободи ЗМІ. Ці заборони слід застосовувати тільки в дуже виняткових обставинах. Держави несуть зобов’язання гарантувати ефективний плюралізм ЗМІ. Порядок ліцензування повинен забезпечувати достатні гарантії проти свавілля, в тому числі належне обґрунтування владою своїх рішень про відмову в ліцензії на мовлення. Здається очевидним, що президентська заборона зовсім не відповідає міжнародним правовим стандартам щодо свободи слова і мовних ЗМІ».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: