Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Міненерго: електроенергія для населення повинна подорожчати

У Міненерго заявили, що в Україні повинна подорожчати електроенергія для населення. Про це повідомляє «Урядовий кур’єр» з посиланням на і. о. міністра енергетики Юрія Бойка.

За його словами, подорожчання слід очікувати в першій половині 2021 року.

«Перед нами постає об’єктивна необхідність перегляду підходів до формування тарифів для побутових споживачів. А ми маємо таке: підприємства платять більше, люди –– менше. І тим, кому держава хоче допомогти, вона бере гроші з бюджету, а не повинна забирати кошти від промислових підприємств», – зазначив в. о. міністра.

При цьому він назвав вкрай низькими поточні показники, коли фізособи сплачують по 90 коп. за 1 кВт⋅ч (за перші 100 кВт споживання).

Бойко вважає, що державні виробники електроенергії «Енергоатом» і «Укргідроенерго» повинні постачати населенню дешеву електроенергію. За його словами, це «дуже заважає» встановлення ринкових правил, за якими працює весь цивілізований світ.

За інформацією статистичного відомства ЄС, ціни на електроенергію для населення в першій половині року в окремих країнах були такими: Болгарія – 10 євро за 100 кВт⋅ч, Угорщина – 10,3 євро, Естонія – 12,4 євро, Бельгія – 27,9 євро, Данія – 28,3 євро і Німеччина – 30,4 євро.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: