Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Лікування хвороби Паркінсона стовбуровими клітинами вперше випробують на людях

Proffessor Jun Takahashi of Kyoto UniversityПланується, що експеримент на людях по лікуванню хвороби Паркінсона почнеться 1 серпня.

Група вчених з Університету Кіото в Японії отримала дозвіл від влади й незабаром почне перше клінічне випробування з лікування хвороби Паркінсона за допомогою пересадки пацієнтам тканин, вирощених із індукованих стовбурових клітин (iPS-клітин). Про це інформує ІА «Уніан» із посиланням на The Japan Times. У клінічному дослідженні вчені планують пересадити пацієнтам у мозок клітинні iPS-клітини донорів, очікуючи, що трансплантовані клітини перетворяться в нейрони і вивільнять гормон допамін. Саме його нестача і вважається однією з головних причин виникнення хвороби Паркінсона.

Проект дозволить вченим перевірити ефективність і безпеку лікування. Зокрема, вони будуть бачити, чи не будуть клітини iPS, які не зможуть повністю стати клітинами попередників нейронів, перетворюватися в пухлини. Зазначається, що ризик виникнення пухлин у цьому випадку вищий, ніж при першій у світі трансплантації клітин, зроблених з клітин iPS, у 2014 році групою вчених Riken пацієнтам із хронічними захворюваннями очей. Однак, раніше фахівці університету вже проводили подібні експерименти на мавпах. Після операцій стан тварин, уражених хворобою Паркінсона, значно покращився, і протягом двох років не було зафіксовано серйозних побічних ефектів, таких як виникнення пухлин. Хвороба Паркінсона – це повільно прогресуюче хронічне неврологічне захворювання, що супроводжується, зокрема, тримтливим паралічем, м’язовою ригідністю, зниженням рухової активності, нестійкість при ходьбі.

Фото japantimes.co.jp.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: