Нажмите "Enter" для пропуска содержимого

Лікування хвороби Паркінсона стовбуровими клітинами вперше випробують на людях

Proffessor Jun Takahashi of Kyoto UniversityПланується, що експеримент на людях по лікуванню хвороби Паркінсона почнеться 1 серпня.

Група вчених з Університету Кіото в Японії отримала дозвіл від влади й незабаром почне перше клінічне випробування з лікування хвороби Паркінсона за допомогою пересадки пацієнтам тканин, вирощених із індукованих стовбурових клітин (iPS-клітин). Про це інформує ІА «Уніан» із посиланням на The Japan Times. У клінічному дослідженні вчені планують пересадити пацієнтам у мозок клітинні iPS-клітини донорів, очікуючи, що трансплантовані клітини перетворяться в нейрони і вивільнять гормон допамін. Саме його нестача і вважається однією з головних причин виникнення хвороби Паркінсона.

Проект дозволить вченим перевірити ефективність і безпеку лікування. Зокрема, вони будуть бачити, чи не будуть клітини iPS, які не зможуть повністю стати клітинами попередників нейронів, перетворюватися в пухлини. Зазначається, що ризик виникнення пухлин у цьому випадку вищий, ніж при першій у світі трансплантації клітин, зроблених з клітин iPS, у 2014 році групою вчених Riken пацієнтам із хронічними захворюваннями очей. Однак, раніше фахівці університету вже проводили подібні експерименти на мавпах. Після операцій стан тварин, уражених хворобою Паркінсона, значно покращився, і протягом двох років не було зафіксовано серйозних побічних ефектів, таких як виникнення пухлин. Хвороба Паркінсона – це повільно прогресуюче хронічне неврологічне захворювання, що супроводжується, зокрема, тримтливим паралічем, м’язовою ригідністю, зниженням рухової активності, нестійкість при ходьбі.

Фото japantimes.co.jp.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште коментар першим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: