Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

КСУ звинуватив Зеленського в перевищенні повноважень

Конституційний суд України заявив, що президент країни Володимир Зеленський вийшов за рамки своїх повноважень, підписавши указ про відсторонення глави КСУ Олександра Тупицького з посади на два місяці, пригрозивши главі держави юридичною відповідальністю. Про це повідомляється на сайті суду.

«З конституційно-правової точки зору указ президента України є юридично нікчемним і не може підлягати виконанню, оскільки він виданий президентом України з перевищенням його конституційних повноважень», – йдеться в коментарі КСУ.

Також в КСУ вказали на те, що факт призначення судді президентом не дає йому повноважень усувати їх від правосуддя. Судді вважають, що Тупицький може і повинен продовжувати працювати.

«Видання президентом України цього указу фактично є протиправним втручанням в діяльність судді Конституційного суду України, перешкодою виконанню ним своїх службових обов’язків, що тягне за собою передбачену законом юридичну відповідальність», – пригрозили в КСУ.

Суд послався на статті 344 і 376 Кримінального кодексу, якими передбачено відповідальність за втручання в діяльність державного діяча і втручання в діяльність судових органів. За порушення цих статей передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до двох років і до трьох років відповідно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: