Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Кабмін запропонував врегулювати роботу фрілансерів: що зміниться

Уряд на засіданні 24 лютого схвалив законопроект, яким створюється можливість укладення трудового договору з нефіксованим робочим часом, що дозволяє врегулювати роботу фрілансерів. Про це повідомляється на сайті Кабміну.

Законопроект регулює трудові відносини, в яких неможливо заздалегідь визначити види, обсяги і періоди виконання тієї чи іншої роботи.

Документом пропонується введення нової особливої ​​форми трудового договору з нефіксованим робочим часом. Сторони можуть визначати необхідність і час залучення фрілансера до роботи, її обсяг і режим виконання. Оплата праці здійснюється тільки за той час, коли робота фактично виконується.

Фрілансер, зі свого боку, отримає всі права і гарантії, передбачені законодавством про працю. Зокрема, щодо належного режиму роботи, часу відпочинку, порядку прийняття на роботу і звільнення, виплати заробітної плати.

У Мінекономіки додали, що законопроектом передбачена гарантована мінімальна кількість оплачуваних годин на місяць.

«Зараз оформлення роботи в подібних випадках відбувається в основному за цивільно-правовими договорами, а особи, які виконують такі роботи, позбавлені прав і гарантій, встановлених законодавством про працю. Зокрема, запропонований законопроект створює зручний механізм легалізації праці фрілансерів», – сказав заступник міністра з питань цифрового розвитку Ігор Дядюра.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: