Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Кабмін вводить «податок» на техніку

В Україні на 5% можуть подорожчати смартфони, планшети, ноутбуки, телевізори, принтери і навіть офісний папір. Про це повідомляє «Економічна правда».

Повідомляється, що причина подорожчання – введення нового збору за приватне копіювання. Мінекономіки дозволило двом приватним організаціям в інтересах авторів контенту збирати з імпортерів частку з кожного проданого пристрою.

Відповідний закон уже прийнятий у 2018 році. Імпортери виплачуватимуть збір організації колективного управління (ОКУ), а вона буде виплачувати винагороду авторам.

Відзначається, що переговори з цього приводу почалися в квітні 2020 року, але результатів досі немає через кардинальних протиріч між учасниками.

Відомо, що ОКУ представляє Український музичний альянс і Всеукраїнське агентство авторських прав. Організації стверджують, що в частині приватного копіювання система відрахувань існує в більшості країн світу.

Як пише видання, далеко не у всіх країнах існує збір зі смартфонів і телевізорів. У п’яти країнах Євросоюзу цього збору немає. Збір з паперу існує тільки в трьох країнах світу.

В даний момент переговори на паузі до завершення карантину на прохання Європейської бізнес-асоціації. ЄБА переконана, що введення збору дасть ще більше переваг продавцям нелегальної техніки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: