У Львівській області в результаті негоди з гір почали сходити сіли. Потоки брудної води з деревиною та камінням заблокували трасу “Київ-Чоп”. Також неможливо було проїхати до села Коростів.
У деяких районах області був град з розміром з перепелине яйце. Співробітники ДСНС повідомили:
16 та 17 липня на річках басейнів Сяну, Дністра (Львівська, Івано-Франківська області) очікується продовження підйому рівнів води на 1,5 – 2,5 м над рівнями вчорашнього дня. Місцями можливе затоплення заплав, прирічкових сільськогосподарських угідь.
Внаслідок шквалів вітру та злив, в 3 областях в Україні знеструмлені 169 населених пунктів. У Закарпатській області без електроенергії залишилися 59 населених пунктів, Сумській – 39 і Львівській – 79. Співробітники обленерго відновлюють електропостачання.
На заході Україні можливий підйом рiвня води на річках
Короткочасні дощі сьогодні, 16 липня прогнозують на Закарпатті. Місцями можливі сильні зливи, подекуди з градом, — повідомила синоптикиня Крістіна Черевко. Під час гроз вітер посилиться до 19-24 м\c.
За словами речника ДСНС Закарпаття Федора Філіпа, 16 липня в місцях проходження сильних злив очікують підтоплення.
“Особливо в населених пунктах з захаращенням русел потічків та водовідвідних канав можливе підвищення рівнів води на малих водотоках та верхів’ях річок до 1 метра, в гірських районах існує загроза зсувів ґрунту (рівень небезпеки жовтий)”, — додав Федір Філіп.
“17 та протягом ночі 18 липня опадів не передбачають. Починаючи з дня 18 до 20 липня очікують короткочасні дощі, окремі грози. Температура повітря на найближчі 3 дні: вночі 14-19 градусів тепла, вдень 28-33 градуси з позначкою +. На високогір’ї переважно вночі до 11 тепла, а вдень 20-23 тепла”, — розповіла Крістіна Черевко.
З 19 липня можливе пониження температури вдень до 23-28 градусів тепла, на високогір’ї – 15-20 градусів.
Наслідків негоди на Закарпатті
Негода, яка пронеслася в ніч з 15 на 16 липня територією Закарпатської області наробила чимало біди: на проїжджі частини попадали дерева, були підтоплення житлових будинків та пошкодження покрівель споруд, а також відключення від електропостачання населених пунктів.
Найбільший деревопад стався в м. Берегово (2 випадки) та на території сіл Онок, Батьово (4), Дунковиця, Кідьош та селищ Королево і Вилок Берегівського району – усього 11 повалених дерев. Також через негоду попадали дерева і в Ужгородському (села Оноківці, Чомонин (3), Хустському (села Горінчово та Білки), Тячівському (смт. Усть-Чорна) районах та м. Свалява.
Для ліквідації наслідків залучались відділення 1-го, 3-го та 4-го державних пожежно-рятувальних загонів.
Також інтенсивні опади в м. Мукачево призвели до підтоплення двох житлових будинків. Для відкачування води залучались відділення 9-ї та 10-ї державних пожежно-рятувальних частин м. Мукачево. Відкачано 15 куб. м води.
Відключено від електропостачання 11 населених пунктів повністю та 19 частково, а саме: Рахівський район: с.Кобилецька Поляна; Мукачівський район: села Ялове, . Задільське, Чопівці, Страбичово, Н.Давидково, Ракошино (частково), Жнятино (частково), Н.Ворота (частково); Берегівський район: с. Карачин, с. Притисянське, с. Братово (частково), с. В.Паладь (частково) , с. Шаланки (частково) , с. В.Комяти (частково), с.Фанчиково (частково) , с. Сасово (частково) , с. Бобове (частково) , с. Петрово (частково) , с. Н.Село (частково) , м. Виноградів (частково) , с. Батьово (частково); Хустський район: с. Мідяниця, с. Собатин, с. Крайниково, с. Сільце (частково), с. Камя’нське (частково), с. Золотарьово (частково), с. Сокирниця (частково), с. Крайниково (частково).
Шквалистим поривом вітру було пошкоджено покрівлю на 35 будівлях на території Берегівського району. Так, у с. Батьово – 12 житлових будинків та 2 будівлі ферми, а на території с. Дунковиця – 20 житлових будинків та 1 будівля амбулаторії загальної практики сімейної медицини. В даних населених пунктах працюють спеціальні комісії, які проводять подворовий обхід. Масштаби завданої шкоди уточнюються.
На місцях працюють підрозділи ДСНС області.
Будь першим хто прокоментує