Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Генсек ООН порівняв нинішній час з 1945 роком

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш порівняв нинішнє становище в світі з ситуацією в 1945 році. Про це він заявив на заході на честь 75-ї річниці першого засідання Генасамблеї, трансляція якого велася на YouTube.

«Ми переживаємо момент, як в 1945 році. Але це не 1945 рік. Сьогоднішня війна ведеться проти мікроскопічного вірусу. Завтра може початися проти терористів в кіберпросторі. І ми все ще програємо довгу битву зі зміною клімату», – зазначив Гутерріш.

Крім того, він нагадав про потребу в міжнародному співробітництві. Генсек ООН повідомив, що пандемія коронавіруса виявила серйозну проблему в цій сфері у вигляді «вакцинного націоналізму», пов’язаного з конкуренцією багатих країн за покупку препаратів для своїх громадян.

«Потреба в міжнародному співробітництві зберігається, ми повинні розширити наше уявлення про те, що це означає. Ми повинні перетворити нашу глобальну систему в глобальне партнерство», – заявив він.

Також Гутерріш подякував владі Великобританії за підтримку проекту ВООЗ COVAX, в рамках якого бідні країни повинні отримати 2 млн доз недорогих вакцин.

Генсек організації нагадав, що через пандемію 88 млн людей опинилися за межею бідності, а 270 млн загрожує нестача їжі. У зв’язку з цим він закликав «до нової глобальної угоди» на міжнародному рівні.

«Пандемія оголила слабкі місця нашого світу. Щоб усунути їх, нам потрібно скоротити нерівність і несправедливість, а також зміцнити узи взаємної підтримки і довіри», – сказав Гутерріш.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: