Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Генерал НАТО заявив про підготовку Альянсу до війни з Росією

Болгарський бригадний генерал Валентин Цанков порівняв ситуацію в Чорному морі з тим, що відбувалося на радянсько-німецькому кордоні перед Великою Вітчизняною війною, і попередив про прийдешнє зіткненні між Росією і НАТО. Про це він розповів в інтерв’ю виданню Dir.

Військовий зазначив, що Чорне море стало місцем прямого контакту збройних сил країн НАТО і Росії: там регулярно проводяться навчання, що дозволяє сторонам набиратися досвіду практично реальних бойових дій.

Коментуючи вчення Північноатлантичного альянсу Sea Breeze, Цанков звернув увагу на їх «безпрецедентний масштаб», проте констатував домінування Росії в регіоні. Генерал зазначив, що маневри Sea Breeze проходять поруч з узбережжям Криму і в них беруть участь також українські військові.

«Україна вважає Крим своєю територією, але де-факто він належить Росії, а після референдуму про приєднання і де-юре – відповідно до її законам», – сказав Цанков.

Військовий додав, що Росія виступає проти навчань, так як «захищає свої кордони», і підкреслив, що «так би вчинила будь-яка інша країна».

Цанков назвав ключову частину стратегії Альянсу по Чорному морю «демонстрацією невизнання анексії Криму».

«Це політичне рішення країн – членів НАТО, і його реалізація виражається в постійному, а також посиленій присутності кораблів країн, що не мають виходу до Чорного моря, особливо кораблів США», – вважає Цанков.

Таким чином Вашингтон намагається тиснути на Росію, впевнений воєначальник.

«У Москві сприймають таку поведінку американців як загрозу, на яку потрібно реагувати посиленням власного військового потенціалу. Звідси і загострення відносин, ескалація напруженості і постійна готовність натиснути на курок. Людство, звичайна людина, ймовірно, не усвідомлює, наскільки великий ризик розв’язання війни», – зазначив Цанков.

На думку генерала, зараз ситуація в регіоні дуже схожа на обстановку в 1939-1941 роках, коли СРСР і Німеччина мали спільний кордон.

«Це найпростіший спосіб розв’язати війну», – пояснив Цанков.

Він також зазначив, що можливе отримання Києвом статусу «глобального партнера» НАТО може привести до постійної дислокації військ альянсу у російського кордону.

«Тепер Україна – хоче вона того чи ні – грає роль буфера. Не нейтрального, звичайно ж», – підсумував Цанков.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: