Болгарський бригадний генерал Валентин Цанков порівняв ситуацію в Чорному морі з тим, що відбувалося на радянсько-німецькому кордоні перед Великою Вітчизняною війною, і попередив про прийдешнє зіткненні між Росією і НАТО. Про це він розповів в інтерв’ю виданню Dir.
Військовий зазначив, що Чорне море стало місцем прямого контакту збройних сил країн НАТО і Росії: там регулярно проводяться навчання, що дозволяє сторонам набиратися досвіду практично реальних бойових дій.
Коментуючи вчення Північноатлантичного альянсу Sea Breeze, Цанков звернув увагу на їх «безпрецедентний масштаб», проте констатував домінування Росії в регіоні. Генерал зазначив, що маневри Sea Breeze проходять поруч з узбережжям Криму і в них беруть участь також українські військові.
«Україна вважає Крим своєю територією, але де-факто він належить Росії, а після референдуму про приєднання і де-юре – відповідно до її законам», – сказав Цанков.
Військовий додав, що Росія виступає проти навчань, так як «захищає свої кордони», і підкреслив, що «так би вчинила будь-яка інша країна».
Цанков назвав ключову частину стратегії Альянсу по Чорному морю «демонстрацією невизнання анексії Криму».
«Це політичне рішення країн – членів НАТО, і його реалізація виражається в постійному, а також посиленій присутності кораблів країн, що не мають виходу до Чорного моря, особливо кораблів США», – вважає Цанков.
Таким чином Вашингтон намагається тиснути на Росію, впевнений воєначальник.
«У Москві сприймають таку поведінку американців як загрозу, на яку потрібно реагувати посиленням власного військового потенціалу. Звідси і загострення відносин, ескалація напруженості і постійна готовність натиснути на курок. Людство, звичайна людина, ймовірно, не усвідомлює, наскільки великий ризик розв’язання війни», – зазначив Цанков.
На думку генерала, зараз ситуація в регіоні дуже схожа на обстановку в 1939-1941 роках, коли СРСР і Німеччина мали спільний кордон.
«Це найпростіший спосіб розв’язати війну», – пояснив Цанков.
Він також зазначив, що можливе отримання Києвом статусу «глобального партнера» НАТО може привести до постійної дислокації військ альянсу у російського кордону.
«Тепер Україна – хоче вона того чи ні – грає роль буфера. Не нейтрального, звичайно ж», – підсумував Цанков.
Будь першим хто прокоментує