Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Філарет натякнув, що Порошенко міг підкупити єпископів

Екс-президент Петро Порошенко хотів, щоб предстоятелем ПЦУ став митрополит Вінницький Симеон, а не Єпіфаній. Про це в інтерв’ю Главкому заявив почесний патріарх ПЦУ Філарет.

«І ось ви зверніть увагу на те, що коли архієреї голосували в другому турі фактично за двох кандидатів, то за Епіфанія проголосували 36 єпископів, а за Симеона – 28. То хто ці 28? 2 – московських, 13 – з УАПЦ, а 13 архієреїв – з Київського патріархату. Чому ці архієреї голосували за кандидата з Московського патріархату? Тому що Порошенко провів роботу», – впевнений патріарх.

Патріарх Філарет говорить, що чув про те, що деяким єпископам платили за голосування по $20 тис.

«Я чув про те, що комусь із архієреїв платили по $20 тис. Але правда це чи ні – я стверджувати не можу», – говорить патріарх.

Також Філарет запевнив, що не знає, чи платились Константинопольському патріархату якісь гроші за наш Томос.

«Цього я не можу стверджувати, тому що не знаю», – сказав патріарх і додав, що дізнатися про це з документів і протоколів Об’єднавчого собору неможливо, «тому що це був Собор Константинопольського патріархату». «Тож всі ці документи взяли у Стамбул. А тут немає нічого», – зазначив патріарх.

Щодо впливу олігархів на Православну церкву України у патріарха сумніву немає.

«Впливають. І не тільки олігархи. Але я не хочу про це говорити, тому що це лише буде розсварювати нас (з предстоятелем ПЦУ Епіфанієм – ред.). А нам треба все-таки думати про єдність. Нам треба будувати в Україні єдину Помісну церкву. А якщо ми один одного поливатимемо брудом, то не зможемо зійтися», – вважає почесний патріарх Філарет.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: