Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту
epaselect epa08400759 Vendors wearing masks sell seafood on Xihua Farmer's Market in Guangzhou, Guangdong province, China, 04 May 2020. After the coronavirus Covid-19 outbreak China brought new regulations for the trade and consumption of wild animals. Although most animals like turtles, frogs, snakes and scorpions are banned since late February 2020, on Xihua Farmer's Market in Guangzhou turtles and frogs are sold openly and vendors are willing to bring scorpions on buyer's demand. The government is yet to define meaning of 'wild animals' as it brings confusion to most of the vendors and buyers on wet markets. Covid-19 is believed to be originated from the wet market in Chinese city of Wuhan in December 2019, where wild animals were sold. EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI ATTENTION: This Image is part of a PHOTO SET

Експерти ВООЗ після дослідження в Ухані назвали основні версії походження COVID-19

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), які намагалися в Ухані з’ясувати походження коронавіруса SARS-CoV-2, на прес-конференції розповіли про результати своєї роботи.

Поки експерти не змогли встановити точного походження COVID-19, але вважають гіпотезу про витік інфекції з лабораторії малоймовірною. Більше вони не будуть її розглядати.

У ВООЗ досі не встановили тварин, які першими переносили коронавірус. COVID-19 потенційно міг вперше з’явитися у кажанів і панголінів, але поки вчені не знайшли у цих тварин саме SARS-CoV-2.

Крім того, експерти вважають найбільш вірогідною гіпотезою поширення коронавіруса серед людей – перехід вірусу від тварини до людини через проміжного господаря. Тому в ВООЗ кажуть, що потрібно вивчати, як коронавірус циркулював між тваринами до того, як передався людині.

Є версія, що вірус міг передатися через заморожені продукти. Для підтвердження цієї гіпотези теж потрібні подальші дослідження. Експерти поки не можуть точно сказати, як на поширення вірусу вплинув ринок морепродуктів в Ухані. Він був одним з місць спалахів коронавіруса, але передача коронавіруса могла відбуватися і в інших місцях.

Крім того, немає доказів, що вірус поширювався в Ухані до грудня 2019 року, але, ймовірно, що перші випадки зараження були на кілька тижнів раніше, ніж про це заявила влада.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: