Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

До розвитку заповідника «Асканія-Нова» залучатимуть інвесторів – ОДА

До розвитку Біосферного заповідника «Асканія-Нова» ім. Ф. Е. Фальц-Фейна як туристичної візитівки Херсонщини планують залучати інвесторів. Про це повідомляє офіційний сайт Херсонської ОДА з посиланням на результати наради за участю керівництва облдержадміністрації, голови Державного агентства розвитку туризму України Мар’яни Олеськів й керівниці Офісу розвитку креативних індустрій Уляни Хром’як. 

«Ми розуміємо, що Асканія-Нова є своєрідною туристичною візитівкою Херсонщини. Як обласна влада ми докладаємо зусиль, щоб заповідник отримав інвесторів задля свого розвитку й розбудови», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Микола Якименко.

За словами Олеськів, Асканія-Нова має великий туристичний потенціал.

Також учасники зустрічі оглянули земельні ділянки заповідника для потенційних інвесторів.

Як відомо, 8 лютого 1921 року затвердили Декрет «Про Асканія-Нова», згідно з яким маєток, який належав Фрідріху Фальц-Фейну, та сусідній маєток Дорнбург оголосили Державним степовим заповідником УРСР. На природоохоронну установу поклали завдання зберігати, досліджувати природу цілинного степу, а також акліматизувати та вивчати максимально можливе число видів тварин і рослин.

Однак історія легендарного резервату розпочалася ще 1874 року, коли юний природолюб Фрідріх Фальц-Фейн звів на території батьківського маєтку перші вольєри для утримання тварин, а через 13 років заклав ботанічний сад. У революційний час Фальц-Фейн залишив «Асканію-Нову» й згодом виїхав до Німеччини.

Нині біосферний заповідник внесений ЮНЕСКО до списку еталонних територій планети, одне із семи природних чудес України, що має велику наукову та культурно-пізнавальну цінність. Цілинний степ «Асканія-Нова» – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг. До складу заповідника входять акліматизаційний зоологічний парк, колекція тварин якого – національне надбання України, та дендрологічний парк загальнодержавного значення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: