Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту
Soviet troops march past the Brandenburg Gate in Berlin, May 20, 1945, while carrying a victory banner that was raised over the defeated German capitol at the end of World War II. (AP Photo)

Берлін заявив про однозначну відповідальності Німеччини за розв’язання війни

Міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас заявив, що однозначно вина за початок війни лежить тільки на гітлерівському режимі. Про це заявив в статті для Spiegel напередодні 75-ї річниці перемоги над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні.

При цьому Маас назвав несправедливими спроби перекласти відповідальність за розв’язання війни на інші країни.

«Німецьке минуле показує небезпеку ревізіонізму, який замінює раціональне мислення міфами. Тому – і не в силу мнимої моральної переваги – нам, німцям, необхідно висловити свою позицію, коли атакованих роблять атакувальниками, а жертв – злочинцями», – підкреслив міністр.

За його словами, Німеччина сама розв’язала війну, напавши на Польщу, і вона ж відповідальна за Голокост.

«Починаючіся в останні місяці спроби безчесним чином переписати історію вимагають від нас прояснення, в якому перед обличчям міцних історичних фактів, по суті, немає необхідності: Німеччина одноосібно розв’язала Другу світову війну нападом на Польщу. І тільки Німеччина несе відповідальність за злочин проти людяності Голокост», – заявив Маас.

Також він додав, що спроби звинуватити в розв’язанні війни інші країни розколюють Європу.

«Хто сіє тут сумнів і нав’язує іншим народам роль злочинця, той чинить несправедливість. Той розколює Європу», – зазначив міністр.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: