Нині дедалі більше українських студентів обирають навчання за межами Батьківщини. Низька якість вітчизняної освіти, уже давно застарілі методи викладання та примарне бачення свого майбутнього стають причинами того, що молодь віком від 18-ти років прагне втекти від української освітньої реальності. Українських студентів вабить зарубіжна культура, бажання знайти нових друзів, отримати безцінний досвід та побачити світ, – пише Ровесник.
У 2016 році до США, Канади та країн-членів Європейського Союзу на навчання подалося 46 тисяч українських студентів. І, скоріш за все, ця цифра лише зростатиме.
Для студентів передбачено чимало навчальних програм за кордоном і програм за обміном. Наприклад, програма імені Фулбрайта, Erasmus+ та Erasmus Mundus. І гріх не скористатися цими можливостями.
Що зробити студенту, аби навчатися за кордоном
Щоб здобути освіту за кордоном, спершу потрібно подати мотиваційний лист, розгорнуте резюме, документ про здобуття повної загальної середньої освіти з відмінними оцінками та зібрати пакет реєстраційних документів. Якщо ти на момент подачі документів ще не закінчив навчання у ВНЗ, то оцінки в заліковці відіграють неабияку роль. Також тобі необхідно буде подати рекомендаційні листи від викладачів. І чи не головна умова здобуття освіти за кордоном – володіння іноземною мовою на рівні В1 чи В2. Інакше навчатися та спілкуватися навіть на побутовому рівні буде складно.
У більшості українських університетів є чимало навчальних предметів для всебічного розвитку й зовсім відсутнє формування практичних умінь та навичок. До порівняння: у вишах Франції вивчають не більше семи навчальних дисциплін на семестр. Студентові за кордоном пропонують роздаткові матеріали, його мотивують відвідувати бібліотеки та читальні зали, забезпечують вільним доступом до Інтернету. Викладачі не дають довжелезних списків рекомендованої літератури, літератури для самостійного опрацювання, а пропонують виконувати творчі завдання. У закордонних ВНЗ діє правило: «більше практики – менше теорії». Тому й до оцінок тут ставляться без особливого фанатизму. Студенти не читають поспіхом інформацію з роздрукованого листочка на семінар. Вони дискутують, виконують цікаві, креативні проекти, що змушують їх творчо мислити. Проте важливо пам’ятати, що, як і в українських вишах, у закордонних ВНЗ забороняється списувати чи плагіатити. Відмінність полягає в тому, що в закордонних ВНЗ за таку діяльність застосовують жорсткі засоби покарання, інколи навіть виключають з університету.
Закордонна система освіти приваблює й тим, що студентам не доводиться бігати за своїм наставником. До студентів лояльно ставляться, їх не ігнорують, завжди вислуховують і допомагають. Є також особливе право студентів – обговорювати з викладачем результати своїх іспитів.
Будь першим хто прокоментує